GTA San Andreas zawiesza się

2 lata temu grałem w GTA San Andreas, była to piracka wersja do czego się od razu przyznaje. Niestety nie byłem w stanie ukończyć jej w 100% z powodu dziwnego błędu jaki się pojawiał. Otóż w gra zawieszała się na amen (tzn pomagał tylko reset) w czasie wsiadania do samochodu, samolotu itd oraz w czasie wchodzenia do budynków. Co najciekawsze nie działo się tak zawsze, oraz np do tego samego samochodu mogłem wsiadać nieskończenie wiele razy i się nie zawieszała. Ale już gdy wsiadałem 3, 4 raz do różnych pojazdów, ew budynków był “zawias”. Miałem wtedy kompa ze słabą kartą graficzną, gra chodziła w słabych detalach i myślałem że to wina “pirackiej wersji”, albo właśnie słabości sprzętu.

Tydzień temu byłem u kolegi naprawiać mu komputer, a on ma San Andreas oryginał i zgodził się go mi sprzedać. Przychodzę do domu aby zainstalować i wreszcie skończyć grę. A tu pojawia się ten sam błąd, to zainstalowałem patcha 1.01 który niby poprawia grafikę, ale nic nie dało. Teraz mam lepszy komputer i gra chodzi w 1024x768 w high detalach bez problemu.

Co może być przyczyną, próbowałem różnorako zmieniać opcje graficzne w grze i nic to nie dało.

Mam teraz Athlona xp 2000+, Radeona 9550, 768 Mb ramu, win xp sp2. Na kompie nie ma syfu, wirusów itp, nic się przegrzewa.

To wina karty

ja mam taki sam config z tym wyjątkiem ze mam Athlona 2200+ i nic się nie tnie ani nie zawiesza

Wtedy miałem GeForca 4, a San Andreas jest wspierane przez Nvidię i się wieszało. Teraz mam Radeona i błąd jest identyczny. Przez te 2 lata z komputera została tylko płyta główna i procesor reszte wymieniłem. Dlatego to nie może być wina sprzętu.

Na pewno nie !

Mam ATI Radeona 9000PRO 64 MB 128 bit, i z tego, co pamiętam gra działała mi w rozdzielczości 1024/768 32bit, na dość wysokich detalach. Zero zawiechów i przycinania.

Ma ktoś jakieś inne sugestie co to może być za przyczyna, troche irytujące jest. Nie mam pojęcia czym to naprawić.

A taka opcja grafiki jest Mip mapping, gdy ją wyłącze to gra się wcale nie uruchamia po załadowaniu, u was też tak jest?

1)zainstaluj grze jeszcze raz

2)zainstaluj pathe

Ja też miałem taki problem ale sam sie rozwiązał nie wiem jak i kiedy :smiley: .

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:45

A i chciałem dodać że karte mam dobrą i komputer też:

Procesor: 800MHz, 3.0 GHz, Pentium 4

Ge-force 6600 GT

Pamięć RAM 2 GB

(więc to chyba nie wina sprzętu)

Pozdro dla wszystkich

Zainstalowałem już 2 razy a patch jest tylko jeden tj 1.01 i też go mam.

ja mam pomysł… skoro ześ wymienił procka… to mogła być wina programu który jest dodawany do AMD… Sorry, nie pamiętam nazwy… :slight_smile:

Złączono Posta : 20.05.2007 (Nie) 0:03

2 lata temu jeszcze nie było łatki… i poprostu tylko GTA:SA sie zawieszał na nim…

Procka właśnie nie wymieniłem przez ten czas. I to może być sposób.

Zna ktoś nazwe tego programu?

a moze to jest wina tego ze masz za malo dostepnej pamieci operacyjnej (RAM), mimo ze masz 7xx MB, usun wszystkie zbedne programy ktore dzialaja podczas gdy Ty grasz, moze masz jakis program ktory ciagnie RAM

jak odkurzacz?

ten blad sie pojawia w momencie gdy ma sie pojawic napis z nazwa domu, wozu, itp?

Nie instalowałeś przypadkiem spolszczenia…?

tez mozliwe, bo te nazwy tez mogly byc zle spolszczone i bum bład

Nie

Pamięci mam wystarczająco dużo. Do tego 2 GB wirtualnej.

sprawdz procesy, czy ktorys ciagnie duzo pamieci,

sprawdz to podczas gry: Alt+Tab, gra sie minimalizuje i Ctrl+Alt+Del, procesy i ktory ciagnie najwiecej pamieci (oczywiscie oprocz GTA)

daj tu screena

może to wina “przegrzewania” sie czegoś w kompie?

Prosze o tyo screen

518e3d66a3eff324m.jpg

Nic się również nie przegrzewa.

Też mi się wieszało dokupiłem 2GB RAM i odkurzyłem kompa i po problemie :smiley: :slight_smile: