GTA V PC - Crash po 3-4 minutach

Błagam tylko nie kolejne pieniądze do kosza… otóż gdy klikam tryb fabularny i jest wczytywanie trybu fabularnego to nagle wywala : program grand theft auto v przestał działać ■■■ ! Tak, gra oryginalna o co chodzi ?

Że gra nie działa. Z podanych informacj tyle można wywnioskować a kryształowa kula zaliczyła serwis po zatrzęsieniu durnych i bezsensownych pytań na forum więc jeśli czegoś więcej nie podasz to raczej nikt ci nie pomoże.

a co mam podać ?

AMD Phenom II X6 1100T 3.30 GHz

ASUS GeForce GTX 750 Ti 2GB OC

8 GB RAM DDR3

Odpalałem w trybie awaryjnym to samo tylko w środku gry sie crashuje

Nadal nie podajesz przydatnych informacji:

/Windows 7 Home Premium 64-bitowy

Tak tylko z tą

Raczej nie temperatura procesora to cały czas 60-61

W empiku 

A z tym pytaniem w sumie… każda ,nowa’’ gra  crashuje czy to crack czy oryginał i tak musi sie crashować

Najpierw miałem cracka crashował, mam oryginałke też crashuje… 

Może to od tego że na czerwono jest dysk C: ? Chociaż wątpie z tym /*wulgaryzm*/ komputer są problemy które są bardzo specyficzne, rzadkie i bardzo często nienaprawialne… mam nadzieje że to gta v da sie naprawić 

Co oznacza, że dysk C jest na czerwono? Ile jest wolnego miejsca? Po takim błędzie w grze patrzyłeś w dzienniku zdarzeń Windowsa jaki błąd się pojawia? Temperatura 60-61oC to w spoczynku, czy przy obciążeniu? Jak temperatury k.graficznej?

Wolne miejsce na dysku : 5,83 GB 

Tym ,dziennikiem zdarzeń’’ nie umiem sie za bardzo posługiwać ale wiem że po prostu jest ,Program Grand Theft Auto V.exe przestał działać’’ nie tak jak w przypadku fallouta 4 że po prostu gra się wyłączała bez żadnego errora i dawaniu po sobie znaku

 

Przeprowadziłem benchmark ładnie chodził w 60 FPS best crashów ale jak ide na online czy fabułke to crash…

 

Karta ma 30 C w stanie spoczynku a podczas gry 32 C nie wiem już o co chodzi gra chodzi tak płynnie…

5,83 GB ??? Pamięć wirtualna ? Liczba procesów wszystkich użytkowników ? Co dokładnie pisze w dzienniku zdarzeń ? Zdaje się , że najpierw to trzeba by “posprzątać” na tym dysku .

Uruchom jako administrator

Tyle, że z tego dysku nie ma  co sprzątać już oczyszczałem dysk a z dziennikiem zdarzeń mówie jeszcze raz że nie umiem się obsługiwać

btw. wywala ciągle w tym samym miejscu,czasie ok. 4-5 minut

To uruchamianie jako administrator i tak nic nie daje…

W dzienniku zdarzeń masz kilka zakładek - przeglądnij je. Nie jest to bardzo skomplikowane…

  • wyrzuca z gry - patrzysz na zegarek systemowy, godzinę zapamiętujesz (najlepiej z sekundami),

4-5 minut - brzmi jak przegrzewanie się jakiegoś elementu komputera.

Ok, przed chwilą z tatą odkurzyliśmy w komputerze przede wszystkim chłodzenie CPU bo to było bardzo zakurzone 

Ale tak to temperatury są normalne

Ohoo, już po odkurzenie temperatura procesora w stanie spoczynku spadłą z 50 C  do ok. 35 C

Okej, znalazłem przyczynę w dzienniku zdarzeń już wysyłam screena

http://scr.hu/1bzo/wfobc

Windows Error Reporting

Tutaj też coś o gta mam

http://scr.hu/1bzo/il5if

 

A teraz sie crashuje jeszcze szybciej po 1 minucie

Wywal całe guano od Asusa (odinstaluj szczególnie Gamer OSD i ASUS Smart Doctor). Ogólnie wywal wszystko związane z kartą graficzną, z nazwą Asus (zainstalowane w systemie). Pobierz najnowsze sterowniki ze strony Nvidia: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us (tam wybierz swoją serię karty graficznej, system operacyjny, 64bit) i zainstaluj.

Okej ale mam takie małe pytanie… skąd później pobrać Gamer OSD i ASUS Smart Doctor ?

 

Chociaż i tak tylko mam zainstalowane Gamer OSD

Ze strony Asusa, albo z płyty. Odinstaluj najpierw, jak gra zacznie działać, to sprawdź wtedy a najnowszą wersją Gamer OSD (najpierw potestuj dzień/dwa). Po prostu nie używaj tej aplikacji, bo jest źle napisana, użyj jakiejś zewnętrznej sprawdzonej  (Fraps i podobne).

Chwila to GAMER OSD się wgl. używa ? xD ja to tylko tak po prostu miałem na komputerze jeszcze ze zepsutą ikonką i nigdy w życiu tego nie użyłem i jest już tak zainstalowane od ponad 3 lat :stuck_out_tongue:

Ja myślałem że to jest coś typu sterownik 

Nie wiem jak ci mam dziękować ! :DDDD Odinstalowałęm ASUS Gamer OSD i nie crashuje i chodzi płynnie naprawde bardzo bardzo dziękuje spełniłem swoje małe marzenie czyli wreszcie zagrać w gta v wersji na pc bez lagów i crashy :slight_smile:

Miłego grania :slight_smile:

Dziękuje :slight_smile: