GTA V PC Wymagania systemowe

Witam, jako że niedlugo ma wyjść GTA V na PC, szykuje juz blaszaka.

Wróżek jeszcze nie mamy na stanie, więc zapewne nikt Ci na to pytanie nie odpowie :slight_smile:

Co do wymagań systemu operacyjnego zawsze możesz spróbować uruchomić tytuł na obecnym systemie, albo przekonać się że nie zadziała i dopiero potem zakupić nowszą wersję systemu. 

Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, aby gra wymagająca jakiegoś określonego systemu uruchomiła się na starszej wersji.

Na razie nie ma co się martwić, wymagań GTA V oficjalnych jeszcze nie ma, choć wierząc ostatnim informacjom pojawią się w tym tygodniu.

DX11 posiada Vista, 7, 8, 8.1, a z reguły to właśnie ta wersja DX jest ogranicznikiem dla wcześniejszych edycji Windowsa. Więc jeśli gra się uruchomi na Win 8.1, to powinna też się uruchomić na 7 i na Viście w ten sam sposób. Podejrzewam, że GTA V będzie wymagało na 90% minimum 4GB RAM, jak nie 6, a co za tym idzie, nie obejdzie się bez systemu 64bit. Tak więc jeśli masz Vistę x64, na 90% nie będzie problemów. A jeśli w minimalnych będzie 2GB RAM i wystarczy system 32bit, to brawa dla Rockstara :slight_smile:

Jak wspomniano, ja tam bym się głównie bebechami przejmował - głównie RAM i k.graficzna.

Dzięki za zainteresowanie się tematem :slight_smile:

Cześć,

 

Przy 32 bitowym systemie nawet jak dołożysz pamięci ram to i tak z niej nie skorzystasz. Jeżeli chcesz wykorzystać 4GB pamięci lub więcej, musisz posiadać system w wersji 64 bitowej.

Tak wiem, ale jezeli nie uruchomi się na Viscie, to po premierze zakupie 7 lub 8 Win 64 bity i po problemie, ale czuje że optymilizacja będzie bardzo wydajna :wink:

Grjama , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jaki masz procesor i kartę graficzną?

Można się pobawić we wróżenie…

Intel Core quad Q9550 4rdzeniowy 2.86GHZ - podkręcony do 3,5GHZ

nVidia GTX 980 - do zamontowania :slight_smile: teraz mam nVidia 9800GTX+ powinno ruszyć GTA V ;]

Od paru lat, każda gierka śmiga na max detalach, trochę mało ramu 4GB…czasem można zauważyć.

GTA V będzie bardzo dobrze zoptymalizowana, w końcu autorzy Max Peyna przy 5tce grzebią, co jest dobrą wiadomością.

Jak ruszyło to na starej PS3 to i ruszy na średnich PCtach :wink:

Myślę że na GTX9800+ i C2D 1000,500,100,900 może ruszy , albo i nie ruszy… ale nie wiem w sumie no bo skąd mam wiedzieć :smiley:

na Viście chyba nie ruszy…albo ruszy, może na 7… albo na 8… na pewno na jakimś Windowsie :wink:

Jak napisał kolega n33trox DX11 posiada Vista,7,8 sam nawet sprawdzilem, wiec obaw nie mam. Kupiłem kompa przyszlosciowego(z 2008r) więc sie nie obawiam.

?

:smiley:

Pochwal się może bebechami   8)

Kupilem w 2008r, z najlepszym wtedy sprzętem, do dziś nawet FAR CRY4 chodzi na MAX detalach, więc sie nie obawiam o GTA V :wink:

a jaką masz kartę graficzną ? ile pamięci RAM ?

Ja to mam nadzieje że wymagania będą podobne z Max Payne 3. Patrząc nawet na wersje PS4 jest to możliwe bo grafika jakoś szczególnie nie zachwyca.

4GB ram

Karta ma 512MB RAM DDR3 a Ty nie znasz gry która nie ruszy na max detalach ?..jest wiele takich, a GTA V prawdopodobnie Ci nie ruszy - takie jest moje zdanie.

Pod ręką mam 4GB 980GTX więc co to za problem przelozyc. :slight_smile: