GTA V Problem z FPS

Cześć.

Temat z GTA V wałkowany 49 razy przez innych użytkowników forum.

Wracając do tematu. Wcześniej miałem 61-65 FPS (średnio 57FPS) po aktualizacji sterownika GPU RX570 do najnowszego mam teraz stałe 30FPS (średnio 27) . Co dziwne że w innych grach jest ok.

Np w Saints Row: The Third nic się nie zmieniło. Ustawienia wysokie, full HD a GTA V ustawienia wysokie i bardzo wysokie fullHD.

GPU obecnie ma 45 stopni, wentylatory nie kręcą się (no taki chłodzenie pół pasywne ) a w grze to zapodam później.

Proszę o jedno. Nie czepiać się . To nie jest błąd z mojej strony tylko apki która zjadła “ż” - uycie a powinno być “użycie” eh .

Nagrywałem smartfonem więc z góry przepraszam . Na “Pełny ekran” lepiej widać.
GTA V

Saints Row: The Third

Zazdroszczę temperatur. Wadliwa aktualizacja sterownika gpu.
Albo wrócisz do poprzedniej wersji sterownika, albo czekasz.

45 stopni na GPU z wyłączonymi wentylatorami to nie jest aż taki dramat . Spróbuje wrócić do starszej wersji sterownika bo trochę dziwne że tylko w GTA V mam spadki FPS o połowę

Wróć do poprzedniej wersji sterownika. Sprawdź. Napisz.

A nie masz czasami procka z integrą? Bo jeśli tak, to upewnij się że używana jest właściwa karta. W nowszych sterownikach radeona nie da się już ustawić jaki program ma korzystać z jakiej karty, trzeba posiłkować się ustawieniami Windowsa. System–>Ekran–>Ustawienia grafiki, tam wybierz gta v i daj wysoka wydajność.

@xttbx dobry trop, skoro w grze Radeon ma 45 stopni i nie kreci wentylatorami - to znak, że nie jest używany.

Przepraszam ale zapomniałem napisać że to komputer stacjonarny nie laptop . To mój błąd, dosyć ważny bo wprowadzam w błąd innych . To mój błąd.

45 stopnie to gdy korzystam z przeglądarki Firefoxa. 2x zakładki w tym 1 YT.

Już wiem co było problemem. Jako że wcześniej padł mi monitor (podświetlenie ekranu ) kupiłem na OLX TV LG 26 cali ( no taki dosyć stary TV he he he ma takie grube ramki aż 4.5 cm dokoła matrycy ) za 50zł . Taki zastępczy powiedzmy monitor aż uzbieram na nowy .

A teraz do rozwiązania problemu. Myślałem że na początku muszę ustawić skalowanie w apce AMD bo w TV nie było możliwości. Więc ustawiłem skalowanie HDMI na 5% przez co powiedzmy pulpit widziałem cały (przed było to tak jakby schowane w ramki).

Po wejściu w INPUT tzn źródło/ wejścia (czy jakoś tak) HDMI 1, HDMI2, HDMI3. W HDMI1 wybrałem PC bo wcześniej było HDMI1 D… coś tam . Po wybraniu HDMI PC, przywróceniu ustawień graficznych na wysokie, bardzo wysokie DX11 full HD mam swoje FPS.

Drugi problem jest taki że mam teraz tak jak by mleczny obraz a w ustawieniach monitora nie mam ustawień “barw”?

TV LG 26LB75

Przepraszam ale zapomniałem napisać że to komputer stacjonarny :sweat_smile:

Zaktualizuj sterowniki do najnowszych. W przypadku NV polecam NVCleanstall.
W samym GTA w polecam ustawić post-processing (PostFX na ‘Średni’) a pozostałe opcje graficzne o jeden stopień niższe od maksymalnego. Zagęszczenie trawy również możesz dać mało. W większości gier nie ma praktycznie żadnej szybko zauważalnej różnicy między “BARDZO WYSOKIE” a “ULTRA/MAX/UBER” itd. za to jest różnica w wydajności.
Tutaj -> nVidia GTAV Graphics Guide <- masz ładnie prygotowane zestawienie różnych ustawien graficznych i ich wpływ na wydajność :slight_smile: Powodzenia :slight_smile:

No to mam co czytać :sweat_smile: :+1:

Dziś pobawię się ustawieniami gry i za podam wynik bo obecnie Online :

obraz

Ale zobaczę czy coś źle ustawiłem w apce od AMD bo głównie obwiniam ustawienie skalowania HDMI na 5% (obecnie wyłączone ) ale za to teraz muszę pobawić się z kolorami, nasyceniem czy jakoś tak bo obecnie tak jak by jest wyblakły .