GTA V się laguje!

Witam mam problem gta ostatnio coraz bardziej się tnie na samym początku gry było to bardzo sporadycznie zauważalne lecz czym dalej jestem im więcej misji przechodzę tym jest gorzej. Przeszedłem około 40% i gra praktycznie nie jest grywalna. Dodam jeszcze, że jak laptop jest chłodny to w miarę da się grać ale po 30 min grania jest tragedia.

ASUS GL552VW jego parametry to: 

Intel® i5-6300HQ

NVIDIA® GTX 960M [4 GB]

8 GB RAM

1 TB HDD

Zapewne trzeba go porządnie wyczyści.

Ogólnie laptopa mam około 2 tygodni nic zbytnio na nim nie instalowałem. Jakiś program jest do tego czy tylko format ratuje?

Spójrz czy gra jest odpalana przez zintegrowaną kartę, czy przez nvidie. Tak jak pisałeś to przez pierwsze 30 min rozgrywki laptop jest jeszcze chłodny, więc rozumiem że potem zaczyna się grzać. Może być i też tego winna bo procki mą zabezpieczenie Thermal throttling przez co zrzucają taktowanie. Potem jak widujesz nowe tereny, procesor musi je wyrenderować, ale nie będzie miał wystarczającej mocy obliczeniowej ;) 

Jak sprawdzić na jakiej grafice jest odpalona? To znaczy przez te pierwsze 30 min nie jest aż tak bardzo gorący ale wiadomo znacznie cieplejszy niż przy korzystaniu z internetu dopiero po tym czasie zaczyna się robić znacznie bardziej gorący. A da się to jakoś ominąć? naprawić? aby gra płynnie działała? bo chyba mój laptop spełnia wymagania gta

Polecam wykonać defragmentacje dysku, gra ma zajętość ok 65gb, i wykonać sprawdzanie dysku,poszukiwaniu błędów w ntfs.