GTA V Spadek FPS po kilku minutach rozgrywki

Witam. Posiadam następujące komponenty w moim laptopie.

Procesor: Intel Core i3-3120m

Karta: Radeon HD8570m

RAM:4gb

Niezależnie od tego na jakich ustawieniach gram, GTA po jakimś czasie zaczyna lagować. Zaczyna się ogromny spadek fps do około 15. Normalnie przez te ok. 10min. rozgrywki gra chodzi jak marzenie z 30-40 fps w natywnej rozdzielczości i ustawieniach na niskie. Zauważyłem, że gdy spadną fps’y to zegar procesora zatrzymuje się na 1.1 (jego domyślne taktowanie to 2.5) Temperatura procesora osiąga wtedy ok. 80 stopni. Dlaczego zegary procesora spadają ;/? Ogólnie dokupiłem sobie identyczną pamięć ram, żeby działały na dualu, bo ponoć to niektórym pomogło. Ale co mają ramy do procka? (Ramy jeszcze nie doszły, prawdopodobnie w poniedziałek dojdą) Mam najnowsze sterowniki, Windows 8.1 64bit. Próbowałem już wszystkiego.

 

To jest kwestia kluczowa: CPU się przegrzewa i włącza się zabezpieczenie termiczne.

Sprawdzałem programem Afterburner i wszystko zdaje się być okej, ale dziwi mnie jedna rzecz, ponieważ zakładka “Pagefile Usage” osiąga bardzo wysokie wyniki sięgające 8gb. Co to takiego? (Temperaturę jakoś uda mi się obniżyć)

Spróbuj przeczyścić kompa - tak jak napisał Veers masz problem z CPU, kiedys mialem podobnie przeczyszczenie kompa w srodku troche pomoglo