GTA V Stuttering lagi po OC

Witam. Na początku podam moją specyfikację:
CPU: AMD Phenom II X4 970 BE 3.50 GHz
RAM: GoodRam 8 GB 1333 MHz DDR3 w czterech kościach po 2 GB
MOBO: Gigabyte GA-MA770T-UD3 Rev. 1.5
GPU: MSI Radeon RX 570 8GB ARMOR OC 8GB
PSU: SilentiumPC Vero L2 500W
HDD: Seagate Barracuda ST2000DM008 2TB SATA 3 3.5’’
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
OS: Windows 10 PRO 64 Bit
Problem jest taki że chciałem pograć w GTA V, lecz po uruchomieniu i przy jeździe autem nie doczytywał mi się świat i znikała mi droga wraz z budynkami. Wiem że to wina procesora że jest za słaby do tej gry. Postanowiłem podkręcić procesor do 4 GHz i podniosłem napięcie procesora do 1.6 V. Sprawdziłem stabilność procesora po OC w programie OCCT i przez 30 minut komputer nie wyłączył ani nie wyskoczył BSOD. Temperatura procesora podczas benchmarku w OCCT to 79 st. Odpaliłem GTA V, świat już zaczął poprawnie się doczytywać jednak nastąpił inny problem, to mi wygląda jakby komputer wyświetlał co drugą klatkę tu podsyłam filmik Film Co to może być? Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Obniż zegar ze 100 i napięcie leciutko bliżej standardowego, postaraj się by max temp nie przekraczała 65-70. Jak robisz OC na stockowym chłodzeniu i paście… :wink:

W necie są opisy, że powyżej 70 zaczyna się thtotling, to że ktoś na YT takie wyniki jak TY osiągnął nic nie znaczy. Krzem nierówny krzemowi.

Wg mnie procesor powinien być OK do tej gry, na średnich bez OC powinien dawać radę.