GTA V wywala do pulpitu po około 15 minutach gry

Poczekajcie jeszcze chwilę, aż Microsoft wyda aktualizację Windows 1903 do 1909. Może 1903 sprawia wam problemy.

Wcześniej nie było żadnych problemów, działam na Windows 10 na najnowszej dostępnej kompilacji, być może jakaś aktualizacja coś namieszała, gdyż gra działa poprawnie przez ok. 20min, po czym następuje wyrzucenie do pulpitu. Co ciekawe ten czas od uruchomienia do wyłączenia gry jest zawsze taki sam .

To poczekaj chwilę za 1909. Podobno mają poprawić głównie optymalizację systemu pod kątem gier.

U mnie różnie raz 10 raz 20 raz 30 przeważnie 15-20 z geforce experience raz wyciągnełem 2godziny gdzie support każe go odinstalować co oczywiście nic nie dało. Gdzie teraz jest darmowa kolekcja z gier batmana w epic games i grałem w Batman Arkham Knight ustawiony że ciągnął mi z grafy ponad 4GB i śmiga aż miło a GTA z ustawieniami na 2GB nic nie daje.

Też się borykam z tym problemem. obniżyłem nawet taktowanie procka z oc na stockowy i dalej nic. Windows 10 rtx2080 super 16gb ram a gta wywala do pulpitu. Wcześniej wystarczyło przeinstalować social club i po problemie ale teraz mają launcher jakiś nowy i dupa

Zainstalujcie przedostatni sterownik przed tym najnowszym od nvidii, mi już po tym nie wywala, ale gra czysto nie chodzi, mam wrażenie, że są lekkie przycięcia, raz jest obraz płynny, a raz nie nadąża. To wina ostatnich aktualizacji nvidii to już mogę stwierdzić na pewno. Wydaliśmy na karty ponad 2500 tysiaka, a przy GTA V działa jak stodoła za niecałego tysiaka :slight_smile:

Zgłaszajcie masowo to na support nvidii i czekamy na nową wyzbytą od nieprawidłowości aktualizację sterownika

W moim przypadku powrót do poprzedniego sterownika GPU nic nie zmienił, próbowałem tych nawet ubiegłorocznych i niestety znów to samo. Oczywiście wcześniej przed instalacją nowego odinstalowałem sterownik za pomocą DDU.

Po tym można stwierdzić, że błąd tkwi w samej grze. Launcher error. Nie wiem, ale może gtav.exe jest problemem…

To jest najlepsza teoria. Błąd programu uruchamiajacego to nie wina komputera. Jest wiele wersji gtav.exe. Ale chyba winowajcą jest apka, której instalacje wymusza sam Rockstar. Może apka jest niedokończona, lub jakaś zbuggowana.

Czyli winowajcą jest update GTA V :slight_smile:

1 polubienie

Dokładnie. Aż się zdziwiłem, bo najpierw przeczytałem cały log a potem wdrazylem się w temat “obrocilem komputer do góry nogami aby naprawić grę, zamiast wejść w loga na chwilę”. Poza tym jest gdzieś w necie wersja jednego pliku, czyli tego gtav.exe dzięki któremu może gra odpali bez aplikacji Rockstara. Nie namawiam do piractwa, tylko poszukania jednego pliku jak coś. Powodzenia.

A ja namawiam do zbiorowego zgłoszenia błędu do Rockstar. :smiley:

Teraz pytanie czy tu chodzi o to, że to karta nvidii (ktoś o tym pisał wyżej), czy raczej to tylko i wyłącznie wina tej aplikacji.

2019-08-29 12:51:06.725] [ ERROR ] * Setting error condition
[2019-08-29 12:51:06.725] [ ERROR ] * Category: 1 (ERROR_CATEGORY_LAUNCHER)
[2019-08-29 12:51:06.726] [ ERROR ] * Code: 107 (LAUNCHER_ERR_GAME_CRASHED)
[2019-08-29 12:51:06.726] [ ERROR ] * Extra:
[2019-08-29 12:51:06.726] [ ERROR ] * Localised: Błąd programu uruchamiającego. Kod: 107
[2019-08-29 12:51:06.726] [ ERROR ]

Gdzie jest o NVidia?

Mi chodzi o ten zbieg okoliczności, że każdy ma kartę z nvidii. Już nic.

Wydaje mi się w takim razie, że Rockstar zrobił jakiś bug tylko dla kart NVidia. To by było logiczne, dlaczego aplikacja crashuje tylko na NVidia. A że w logach nie ma NVidia, to znaczy, że ze sterownikami graficznymi po stronie NVidii jest w porządku.

Mam to samo, według mnie po zainstalowaniu tego “cudownego” programu Rockstar Games Launcher zaczęły się problemy. GTA V wyłącza się po około 15 minutach grania, nie ma znaczenia czy tryb fabularny czy online. Próbowałem wszystkich powyższych sztuczek, no ale skutek ten sam. Inne gry, które uruchamiam przez Steam, Origin czy Uplay chodzą znakomicie, napisałem na support Rockstar, na razie bez odpowiedzi.

Wina leży w aktualizacji GTA V. Tak jak już wspomniałem, widocznie Rockstar wydał update, który sprawia problem z działaniem gry na kartach NVidia. Mało tego w logach jest wina GTA V launcher i zero informacji o problemach z NVidia. Wniosek zawinił producent gry, a nie karty graficznej.

To ciekawe, że gry nie zrąbali w przypadku starych kart graficznych… :thinking:

Może twórca nie przewidział wsparcia dla nowych funkcji graficznych i coś gra nie domaga na nowych kartach graficznych. Ale logi pokazują ewidentnie że winne jest gta, a nie sterownik graficzny.