GTA V wywala do pulpitu po około 15 minutach gry

No mam takie coś ale co ja mam tam wpisać? przepraszam ale jestem troszeczkę zielony w takich sprawach :q

Cześć,
mam kartę Geforce GTX 1080 WindForce III i problem z wyrzucaniem do pulpitu - kod błędu 0xc0000005. Już nie wiem co począć, wcześniej tego nie było. Zgodnie z zaleceniami pracownika Nvidii usunàłem sterowniki za pomocą programu DDR i zainstalowałem ponownie. Nadal to samo :frowning: sprzęt mam 11-miesięczny i już naprawdę nie wiem o co chodzi, na najniższych ustawieniach nieco ponad 2 gb też wyrzuca

Jesteśmy użytkownikami kart z tej samej stajni, nie sądzicie, że tu jest pies pogrzebany ?

Nie podpinaj się pod cudze wątki .

Wątek dotyczy GTA V

coś może w tym być na sprzęcie który mam od kilku dni cały czas to samo 16min i wywala, max 2godziny raz osiągnłem po odpalniu przez GeforceExperience na max detalach gdzie zajmowało mi prawie 3,5GB z karty graficznej Gigabyte rtx2070 8GB OC gdzie na starym pc na karcie sis na sterownikach gigabyte 2GB grałem bez problemu, teraz nawet na ustawieniach na min i na trybie awaryjnym wywala po max 30min. Od kilku dni pisze z supportem GTAV i próbowałem wszystkich sposobów które podawali i nic nie pomogło, czekam teraz na kolejną odpowiedź od nich, grałem też w call of duty na max detalach i bez problemów:
Category: 1 (ERROR_CATEGORY_LAUNCHER)
Localised: Błąd programu uruchamiającego. Kod: 107
Setting error condition
Category: 5 (ERROR_CATEGORY_EXIT_CODE)
Localised: Grand Theft Auto V niespodziewanie przestało działać.
[2019-09-18 09:55:28.605] [ ERROR ] ************************************************************************
[2019-09-18 09:55:28.608] [ ERROR ] Exit code 0xc0000005 indicates a game crash (STATUS_ACCESS_VIOLATION)
[2019-09-18 09:55:28.620] [ ERROR ] Unable to clear in-file and out-file!
[2019-09-18 09:55:33.761] [DISPLAY] Uninitializing.

support sam chyba nie wie o co chodzi.

Usuńcie samo experience, bo to zbędne i wtedy sprawdźcie jeszcze raz. Może jakieś jego uślugi idą w konflikt z grą. I jeszcze w ustawienia (zębatka), granie w sekcji ujęcia i pasek gry wyłączcie wszelkie opcje, co mają w nazwie rejestruj. I wtedy odpalcie grę i sprawdźcie.

Cześć,
możesz rzucić print screena co należy wyłączyć w ustawieniach GTA V ? :slight_smile: Byłbym wdzięczny. Spróbuję jeszcze zainstalować starsze sterowniki do Nvidii.

W GTA 5 nic nie wyłączać. Napisałem o ustawieniach w Windows + znajdź wśród programów NVidia Experience i to odinstal.

4 dni pisałem z supportem i nic czekam na kolejną odpowiedź o ile będzie, powysyłałem im logi dane pc, systemu, raporty błędów itd, dali mi kilka razy różne sposoby i nic nie dały, odinstalowałem experience i 16 minut pograłem i out.

WKLEJAM PORADY SUPPORTU MI NIE POMOGŁY MOŻE U KOGOŚ TO ZAŁAPIE

INFORMACJE O STANIE TWOJEGO KOMPUTERA
Prosimy prześlij nam dwa pliki tekstowe zawierające logi. W tym celu należy je samodzielnie wygenerować.
W pierwszej kolejności zamknij wszystkie otwarte aplikacje, a następnie:
Wciśnij jednocześnie klawisz Windows oraz klawisz “R” na klawiaturze.
W oknie, które się pojawi, wpisz msinfo32. W kolejnym oknie kliknij “Plik” w górnym menu, a następnie wybierz “Eksportuj” jako plik tekstowy (.txt).
Zapisz wygenerowany plik w wybranym miejscu na dysku twardym i prześlij go do nas w wiadomości zwrotnej;
Wciśnij jednocześnie klawisz Windows oraz klawisz “R” na klawiaturze.
W oknie, które się pojawi, wpisz dxdiag, następnie kliknij “Tak”. W kolejnym oknie kliknij na “Zapisz wszystkie informacje”.
Zapisz wygenerowany plik w wybranym miejscu na dysku twardym i prześlij go do nas w wiadomości zwrotnej.

INFORMACJE DODATKOWE DOTYCZĄCE GRY

Dodatkowo prosimy przesłać do nas kolejne dwa pliki znajdujące się w poniższych lokalizacjach:

  • C:\Użytkownicy\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA V\ Launcher.log
  • C:\Użytkownicy\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA V\ Settings.xml
    Jeśli nie możesz znaleźć dwóch powyższych plików na swoim komputerze, możesz pominąć ten krok.

Aby rozwiązać opisany problem prosimy zastosować się do poniższego rozwiązania.

Sposób 1
1.) Otwórz folder, w którym zainstalowana jest gra i usuń dwa pliki: d3dcsx_46.dll i d3dcompiler_46.dll.
Przed usunięciem wyżej wymienionych plików zalecamy wykonanie ich kopii.
2.) Po usunięciu plików prosimy uruchomić grę.
W ustawieniach grafiki wyłącz opcję “Ignoruj sugerowane limity” i wybierz opcję “Graj” z użyciem DirectX11.

Sposób 2
1.) Przejdź do folderu, w którym została zainstalowana gra (domyślnie: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V);
2.) Utwórz plik .txt o nazwie commandline;
3.) Otwórz utworzony plik i wprowadź do niego tekst: -DX10
4.) Zapisz i zamknij plik, a następnie ponownie uruchom grę.

Alternatywnie możesz przejść do folderu: C:\Użytkownicy\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA V\ Settings.xml
Następnie otwórz plik Settings.xml za pomocą Notatnika i zmień linię: na następującą:

Sposób 3
Spróbuj zmienić ustawienia pliku stronicowania z trybu automatycznego dla wszystkich dysków na rozmiar kontrolowany przez system tylko na dysku systemowym.
W tym celu postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi pod adresem:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-virtual-memory-size

Inne sposoby na rozwiązanie problemu

  • Wyłącz V-Sync w ustawieniach gry i ustaw wartość na 60 klatek;
  • Odłącz dodatkowe urządzenia podłączone do komputera za pośrednictwem portów USB (np. pady/kontrolery do gry, kamera, itp.);
  • Przejdź do folderu C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V, a następne usuń plik DXSETUP.exe;
  • Jeśli posiadasz wersję pudełkową gry, spróbuj uruchomić grę za pomocą nośnika DVD;
  • Jeżeli posiadasz kartę NVIDIA, odinstaluj aplikację NVIDIA GeForce Experience;
  • Wyłącz funkcję Overlay w takich aplikacjach jak: Mumble, Steam, Bandicam, FRAPS, TeamSpeak;
  • Jeśli posiadasz którąś z wymienionych aplikacji: MSI Afterburner/Precision X/FRAPS/Afterburner/ASUS GPU Tweak/ASUS GAMER OSD, bardzo prosimy, abyś wyłączył ją przed uruchomieniem gry;
  • Gra GTAV może stwarzać problemy na urządzeniach z podkręconymi procesorami lub kartami graficznymi. Prosimy upewnij się, że procesor czy karta graficzna Twojego komputera nie są podkręcone;
  • Upewnij się, że w ustawieniach BIOS-u nie zostały wprowadzone żadne zmiany mogące wpłynąć na działanie komputera (jak na przykład zmiana parametru z “OC Genie mode” na “Normal mode”);

Prosimy o wykonanie czystego rozruchu systemu Windows, zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Na ekranie startowym wyszukaj polecenie msconfig.
  2. W wynikach wyszukiwania wybierz pozycję Konfiguracja systemu.
  3. Na karcie Usługi w oknie dialogowym Konfiguracja systemu zaznacz pole wyboru Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft, a następnie kliknij przycisk Wyłącz wszystkie.
  4. W oknie dialogowym Konfiguracja systemu na karcie Uruchamianie kliknij pozycję Otwórz Menedżera zadań.
  5. Na karcie Uruchamianie w Menedżerze zadań zaznaczaj poszczególne elementy startowe i klikaj pozycję Wyłącz.
  6. Zamknij Menedżera zadań.
  7. W oknie dialogowym Konfiguracja systemu na karcie Uruchamianie kliknij przycisk OK, a następnie ponownie uruchom komputer.

Po wykonaniu powyższych kroków prosimy uruchomić grę i sprawdzić, czy problem będzie nadal występował.

Jeśli wciąż potrzebujesz naszej pomocy, prosimy o kontakt oraz przesłanie aktualnego pliku msinfo.

Zastosuj się do poniższych instrukcji aby wygenerować plik msinfo:

  1. Jednocześnie naciśnij klawisze „Windows” i „R”.
  2. Wpisz „msinfo32” (bez cudzysłowu) i naciśnij klawisz „Enter”.
  3. Powinno otworzyć się okno z informacjami o systemie.
  4. Kliknij przycisk „Plik” na górnym pasku narzędzi i wybierz opcję „Eksportuj”.
  5. Zapisz plik „msinfo32.txt” w łatwo dostępnym miejscu, na przykład na pulpicie.
  6. Poczekaj, aż ładowanie dobiegnie końca. Może to zająć kilka minut.
  7. Zamknij okno z informacjami o systemie.

mnie już nawet przestali z rockstara odpisywać. Sami nie wiedzą, co powoduje te problemy.

kiedyś wszystko śmigało, albo to wina update gry albo sterowników grafiki, mam intela i nvidie … albo microsoftu

jeden pc mam msi radeon r260 2GB a drugi nowy gigabyte rtx 2070 i na starym śmiga aż miło a na nowym z kartą 8GB nie da się grać

ja również to samo/ rtx 2080 super

ja mam to samo i to raczej ta aktualizacja ostatnia gdy wymusili instalacje apke rockstara gdzie własnie przez nią gra się uruchamia a nie jak kiedyś normalnie z ikonki.

i5 8600k
aorus z370
aorus gtx 1060 6gb
16gb

Słuchajcie … jest Was tu kilku, w ostatnim czasie padła Wam gra… zgadajcie się na priv, znajdźcie jeszcze kilka osób i napiszcie do developera, ze to nie przypadki jednostkowe, a całkowity bajzel po jakichś zmianach u nich. W innym wypadku możecie (nie)doczekać się.

Tak naprawdę nie wiadomo co powoduje ten problem, być może jakaś aktualizacja związana z Windows’em czy sterownik od GPU. Sporo osób zgłasza ten problem na różnych konfiguracjach, jednym pomaga zainstalowanie starszych sterowników innym już nie. Nie ma pewności czy jest to problem u R* czy trzeba go szukać gdzie indziej. Problemy z wyrzucaniem nie pojawiły się bezpośrednio po aktualizacji tylko gdzieś w połowie sierpnia. U mnie wygląda to tak, że mogę grać do 20min. potem po następnym uruchomieniu w ogóle wyrzucanie nie występuje albo rzadko kiedy.

Czy problem występuje tylko na Windows 10 i jaka kompilacja? Czy na starszych systemach także? Pytam wszystkich graczy na Windows 7/8/8.1/10.

ja na 2 pc już się nakombinowałem na starym śmigało na win7, win8 i win10
na nowym na win 10 nie śmiga