GTAVDownloader - jak bardzo fake?

Witajcie!

Dzisiaj na pewnym forum ktoś umieścił linka do popularnego “GTAVDownloader”. Oczywiście każdy normalny użytkownik internetu dobrze będzie wiedział, że jest to Fake a downloader co najwyżej pobierze nam 5 toolbarów i potem znów będziemy musieli robić logi z OTL. :wink:

Jednakże ja postanowiłem pobrać i sprawdzić, co to tak naprawdę jest i co za tym się kryje. Jak się okazało, nie potrzebowałem do tego żadnego antywirusa.

A oto skan: https://www.virustotal.com/pl/file/1ff6 … 380646206/

Wirus? A może to antywirusy się pomyliły? Cóż, korci mnie dalej. Posuwam się jak najdalej - stawiam świeżego Windowsa XP na VirtualBoxie i uruchamiam plik.

Na całe szczęście nic wielkiego się nie stało:

jVY4jlU.png

W sieci jest wiele takich “pseudo-generatorów, pseudo-downloaderów” typu: “{nazwagry} Premium Code Generator”, “{nazwa serwisu} Token Code Generator”, “{nazwa czegos} SMS Code Generator”. Naprawdę, uważajcie na takie rzeczy, hackerzy tylko czekają.

Na Virustotal 12 / 47 wykrytych zagrożeń, coś ostatnio słabiutkie się zrobiły te antywirusy, czyja wina? producentów, bo się rozleniwili.

Co do Downloadera, w sieci jest tego pełno Pseudo-Downloadery, sztuczne generatory kodów, jak nie zacznie się od Minecraft-GiftCode-Generator, to zajdzie aż po XBox-Games-Converter-to-Windows, i potem się dziwić że taki wirus jest na tyle zaawansowany, że bez reinstalki się go nie pozbędziesz.

Na takie coś najlepiej nie zwracać uwagi…

no niestety ale to już hakerzy zarabiają na głupocie ludzi.

nie lepiej sprawdzić najpierw kiedy takie gta V ma premiere;]

nie długo to ludzie bedą pisać w google jak pobrać pieniadze przez internet.

hmm odpalą exe i bedą czekać aż się pieniadze wysuną z napędu albo wydrukują;]

oczywiscie zdaję sb z tego sprawę że wiekszość ludzi która pobiera takie downloadery to pewnie małe dzieci;]

@Locked1986

oczywiscie bez obrazy locked1986:D;] nie cb mam na mysli;]

hmm już chyba z 10 osób pytało się mnie o cracka do fify;] eh tylko wystarczy podesłać jakiegos downloadera;]

Co najgorsze z tym virustotal, że Kaspersky, Avast, McAffe czy Symantec po prostu sobie śpią. A te słabsze wykrywają. Czyżby zamiana ról?

Całe szczęscie np. Kasperkiego czy Avasta szybko można o wirusie powiadomić. Od Kasperkiego reakcja szybka, od Symanteca również. Na stronie McAffe czy Nod32 takiej funkcji typu “Zgłoś Wirus” nie znalazłem. A człowiek chciał być dobry … :slight_smile:

VirusTotal podobno informuje firmy o nowych wirusach, które się tam przesłało.

Super :slight_smile:

Widać, że ta funkcja działa. Z 12/48 zrobiło się 22/48.