GTAVDownloader - jak bardzo fake?


(Andrzejswit) #1

Witajcie!

Dzisiaj na pewnym forum ktoś umieścił linka do popularnego "GTAVDownloader". Oczywiście każdy normalny użytkownik internetu dobrze będzie wiedział, że jest to Fake a downloader co najwyżej pobierze nam 5 toolbarów i potem znów będziemy musieli robić logi z OTL. :wink:

Jednakże ja postanowiłem pobrać i sprawdzić, co to tak naprawdę jest i co za tym się kryje. Jak się okazało, nie potrzebowałem do tego żadnego antywirusa.

A oto skan: https://www.virustotal.com/pl/file/1ff6 ... 380646206/

Wirus? A może to antywirusy się pomyliły? Cóż, korci mnie dalej. Posuwam się jak najdalej - stawiam świeżego Windowsa XP na VirtualBoxie i uruchamiam plik.

Na całe szczęście nic wielkiego się nie stało:

jVY4jlU.png

W sieci jest wiele takich "pseudo-generatorów, pseudo-downloaderów" typu: "{nazwagry} Premium Code Generator", "{nazwa serwisu} Token Code Generator", "{nazwa czegos} SMS Code Generator". Naprawdę, uważajcie na takie rzeczy, hackerzy tylko czekają.


(StarterX4) #2

Na Virustotal 12 / 47 wykrytych zagrożeń, coś ostatnio słabiutkie się zrobiły te antywirusy, czyja wina? producentów, bo się rozleniwili.

Co do Downloadera, w sieci jest tego pełno Pseudo-Downloadery, sztuczne generatory kodów, jak nie zacznie się od Minecraft-GiftCode-Generator, to zajdzie aż po XBox-Games-Converter-to-Windows, i potem się dziwić że taki wirus jest na tyle zaawansowany, że bez reinstalki się go nie pozbędziesz.

Na takie coś najlepiej nie zwracać uwagi…


(MrBeckham666) #3

no niestety ale to już hakerzy zarabiają na głupocie ludzi.

nie lepiej sprawdzić najpierw kiedy takie gta V ma premiere;]

nie długo to ludzie bedą pisać w google jak pobrać pieniadze przez internet.

hmm odpalą exe i bedą czekać aż się pieniadze wysuną z napędu albo wydrukują;]

oczywiscie zdaję sb z tego sprawę że wiekszość ludzi która pobiera takie downloadery to pewnie małe dzieci;]

@Locked1986

oczywiscie bez obrazy locked1986:D;] nie cb mam na mysli;]

hmm już chyba z 10 osób pytało się mnie o cracka do fify;] eh tylko wystarczy podesłać jakiegos downloadera;]


(Andrzejswit) #4

Co najgorsze z tym virustotal, że Kaspersky, Avast, McAffe czy Symantec po prostu sobie śpią. A te słabsze wykrywają. Czyżby zamiana ról?

Całe szczęscie np. Kasperkiego czy Avasta szybko można o wirusie powiadomić. Od Kasperkiego reakcja szybka, od Symanteca również. Na stronie McAffe czy Nod32 takiej funkcji typu “Zgłoś Wirus” nie znalazłem. A człowiek chciał być dobry … :slight_smile:


(H1305468) #5

VirusTotal podobno informuje firmy o nowych wirusach, które się tam przesłało.


(Andrzejswit) #6

Super :slight_smile:

Widać, że ta funkcja działa. Z 12/48 zrobiło się 22/48.