GTS 250 czy wystarczy zasilacz 500W

witam

Chce wymienić swoją kartę graficzna GeForce 8600 GT na coś mocniejszego .A konkretnie na GTS 250. I teraz moje pytanie czy mój zestaw będzie dobrze współpracował z ta kartą( zwłaszcza chodzi o to czy zasilacz jest wystarczający ) ?

Oto on:

Procesor : Core 2 Duo E7500 2,93 GHz

Płyta główna :Gigabyte GA-EP31-DS3L

Zasilacz: Modecom 500W Premium

Ram: 3GB Kingston

Z góry dziękuję :slight_smile:

Nie jestem przekonany co do serii Modecomów Premium, ja bym go wymienił.

Wymieniłbym zasilacz najpierw.

Np.BeQuiet purepower l7 530 wat.

Modecom Premium są OK, nie ma ich na czarnej liście, tym bardziej to jest 500W. IMHO zostawiłbym, ale do następnej modernizacji bym najpierw wymienił zasilacz :wink:

Z Modecom’ów tylko Feel’e są na czarnych listach.

Hmmm no niby tak, ale słyszałem że premium to zastępcy feelów ;>

No właśnie, zastępcy. Czyli nowa generacja, która najprawdopodobniej jest zrobiona z materiałów wyższej jakości itd. co pozwala na stabilne podawanie prądu. Wydaje mi się, że jakby zasilacz był choć w takim stopniu niebezpieczny jak Feel/Feel II to na 99% for IT byłby na czarnych listach :slight_smile:

Zauważ że na polecanych też nie jest.

Bo na pewno lepiej byłoby kupić jakiś Be-Quiet! w podobnej cenie, ale to nie znaczy, że od razu ma wymieniać. Tym bardziej, że na nim będzie GTS 250 :slight_smile:

Czyli raczej mogę zainstalować taka kartę ? Muszę zwrócić uwagę że nie będę niczego podkręcał(nie bawię się w to). A jak myślicie czy jest duża różnica w wydajności między ta sama kartą graficzną ale w edycji tej ekologicznej(GREEN)? Czy po prostu różnica jest tylko w użyciu prądu ?

Edycja green będzie minimalnie mniej wydajna.

witam, mam dokładnie ten zasilacz i tą kartę (grafe od kilku dni gdyż stara się popsuła) i wszystko chodzi dobrze :slight_smile:

Co do edycji to nie bierz żadnych ekologicznych typu green tylko normalne gdyż te eko są gorsze wydajnościowo :slight_smile:

Też mam GTS 250, tą green edition (wydajnościowo jest minimalnie słabsza, jak chcesz to możesz podkręcić :slight_smile: ) i nie narzekam. Od siebie mogę Ci polecić zasilacz OCZ STEALTHXSTREAM 500W.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się jednak na tą kartę.I przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile: