GTS 250 czy wystarczy zasilacz 500W

witam

Chce wymienić swoją kartę graficzna GeForce 8600 GT na coś mocniejszego .A konkretnie na GTS 250. I teraz moje pytanie czy mój zestaw będzie dobrze współpracował z ta kartą( zwłaszcza chodzi o to czy zasilacz jest wystarczający ) ?

Oto on:

Procesor : Core 2 Duo E7500 2,93 GHz

Płyta główna :Gigabyte GA-EP31-DS3L

Zasilacz: Modecom 500W Premium

Ram: 3GB Kingston

Z góry dziękuję :slight_smile:

(Michalek226) #2

Nie jestem przekonany co do serii Modecomów Premium, ja bym go wymienił.

(Mutant5) #3

Wymieniłbym zasilacz najpierw.

Np.BeQuiet purepower l7 530 wat.

(Toffik325) #4

Modecom Premium są OK, nie ma ich na czarnej liście, tym bardziej to jest 500W. IMHO zostawiłbym, ale do następnej modernizacji bym najpierw wymienił zasilacz :wink:

Z Modecom'ów tylko Feel'e są na czarnych listach.

(Michalek226) #5

Hmmm no niby tak, ale słyszałem że premium to zastępcy feelów ;>

(Toffik325) #6

No właśnie, zastępcy. Czyli nowa generacja, która najprawdopodobniej jest zrobiona z materiałów wyższej jakości itd. co pozwala na stabilne podawanie prądu. Wydaje mi się, że jakby zasilacz był choć w takim stopniu niebezpieczny jak Feel/Feel II to na 99% for IT byłby na czarnych listach :slight_smile:

(Michalek226) #7

Zauważ że na polecanych też nie jest.

(Toffik325) #8

Bo na pewno lepiej byłoby kupić jakiś Be-Quiet! w podobnej cenie, ale to nie znaczy, że od razu ma wymieniać. Tym bardziej, że na nim będzie GTS 250 :slight_smile:

Czyli raczej mogę zainstalować taka kartę ? Muszę zwrócić uwagę że nie będę niczego podkręcał(nie bawię się w to). A jak myślicie czy jest duża różnica w wydajności między ta sama kartą graficzną ale w edycji tej ekologicznej(GREEN)? Czy po prostu różnica jest tylko w użyciu prądu ?

(Mutant5) #10

Edycja green będzie minimalnie mniej wydajna.

(xomo_pl) #11

witam, mam dokładnie ten zasilacz i tą kartę (grafe od kilku dni gdyż stara się popsuła) i wszystko chodzi dobrze :slight_smile:

Co do edycji to nie bierz żadnych ekologicznych typu green tylko normalne gdyż te eko są gorsze wydajnościowo :slight_smile:

(Przemeknowakowski) #12

Też mam GTS 250, tą green edition (wydajnościowo jest minimalnie słabsza, jak chcesz to możesz podkręcić :slight_smile: ) i nie narzekam. Od siebie mogę Ci polecić zasilacz OCZ STEALTHXSTREAM 500W.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zdecyduje się jednak na tą kartę.I przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile: