GTS 450 opinia i kompatybilność z resztą podzespołów

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego geforce’a. Moja obecna konfiguracja to:

c2d 6420 2,13ghz

ausu p5n-e

2gb ram

cheeftec 450w

Teraz pytania czy komputer da radę z tą kartą.

Czy duża różnica jest w tych kartach pomiędzy 512MB a i 1024MB bo widzę, że są takowe do kupienia.

http://allegro.pl/gainward-geforce-gts- … 73034.html

http://allegro.pl/gainward-geforce-gts- … 72389.html

no i ogólne czy polecacie tą karcę, mieliście z nią jakieś doświadczenie ?

Lepiej jak byś miał 500w.Co do karty to zależy jaki masz monitor,jaka max rozdzielczość?

Monitor Samsung 931c

a 450w nie da rady?

Chodzi głownie o to, że mam teraz starego 7300gt i chciałem zmienić na coś nowszego.

To do takiej rozdzielczości styknie,ale lepiej weź 1024 pamięci.Miałem na początku gainwarda to mi padł na drugi dzień.Co do zasilacza to nie pamiętam jak tam jest z zasilaniem 2x6pin czy tylko 1x6pin.Jak 1x6pin to starczy 450w.

aa, czyli rozumiem, że te nowe karty graficzne potrzebują jeszcze dodatkowego zasilania bezpośrednio z zasilacza, tak?

no i nie polecasz firmy gainward, czyli szukać czegoś innego ?

Tak potrzebują dodatkowego zasilania 1 lub 2 x 6pin a nawet 8 pin.Co do gainwarda to nie to że nie polecam może taki trafił mi się model.Ale najlepiej dowiedz się jake ma zasilanie dodatkowe jak 2x6pin tu musisz mieć 2 oddzielne linie do tego.Chyba ma 1x6pin

450 W wystarczy spokojnie… Nawet 400 by stykło przy dobrej linii 12V. Ta karta ma TDP na poziomie 106W, u mnie przy Phenomie II X2 555BE i GTS 250 (TDP 150W) starcza fortron 460W fsp460-60ghn

Jeśli byś trochę dołożył masz już wersję OC http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gts- … 51868.html

450 GTS bardzo dobra karta ze średniej półki. Właśnie taką niedawno miałem, zasilacz 450 W Chieftec, z tym że na tym zasilaczu bez problemów chodziła też karta R 4870 1 gb 160 W, dwie dodatkowe linie zasilające, więc do 450 GTS jest spory zapas mocy. Karta bez obciążenia cichutka, chłodna - rdzeń ok 35 st C. Przy graniu w Crysis 2 rdzeń ok 50 st, w starsze gry chłodniejszy, np 40 - 45 st. Karta godna uwagi. Jako zamiennik polecam podobnej klasy R 5770 o wyraźnie większej wydajności, również cicha i chłodna. Taką mam właśnie teraz. To karty nadające się do wszystkiego, pracy, internetu, /cisza/ filmów i najnowszych gier. Zapaleni gracze potrzebują coś trochę mocniejszego, choć crysis 2 chodzi mi na max w rozdzielczości 1680 - 1050. Karty potrzebują jednej dodatkowej linii zasilającej wtyczką 6 pin

czyli jeżeli w zestawie będzie przejściówka taka to po prostu do białych dwóch końców podłączyć molex z zasilacza a czarna końcówka do karty, tak?

Absolutnie tak :slight_smile: z tym, że przy zasilaczu chieftec powinna być końcówka 6 pin, pasująca do karty, bez stosowania przejściówki /u mnie jest/, a jak nie ma takiej, to zastosuj pokazaną przejściówkę :slight_smile: Uwaga, karty 450 GTS i R 5770 są słyszalne w czasie grania w wymagające, najnowsze gry, cisza jest tylko bez obciążenia. Karty będą ci spokojnie chodziły przy twoim procesorze, kup kartę z 1 Gb pamięci własnej, bo to już jest obecnie standard, mimo że powiem szczerze, raczej nie zauważysz różnicy między 512 a 1024

W takim razie wezmę tą 1024. Dziękuję za pomoc :slight_smile: