GTX 1050 TI przejściówka przejściówkę pogania

Witam. Zastanawiam się nad kupnej nowej karty graficznej i wybór padł na GTX1050 Ti, ale ma on wejście DVI-D na które podobno nie ma przejściówek. Znalazłem kilka i zastanawiam się czy będą one działać prawidłowo. Mam monitor tylko z wejściem VGA i nie chcę na razie go wymieniać.

Pierwszą przejściówką jest DVI-D na VGA.

Drugą jest DVI-D na DVI-I.

Opłaca się pchać w takie rozwiązania? Nie chcę kupować karty i potem ją odłożyć do szafy, aby czekała na monitor. Te rozwiązania będą tymczasowe dopóki nie zakupię monitora z HDMI :slight_smile:

Ta podobno działa dobrze.

Maiłem takie dwie. Pierwsza po podłączeniu do PC zaraz obraz zrobił się dużo jaśniejszy i po chwili przestało wyświetlać obraz, a druga po kilku dniach w tym pudełeczku kilka kabli odczepiło się od płytki, więc nie chcę się znów w takie coś pchać :smiley:

Mam też taką przejściówkę.

Kilka razy proponowany na Forum i ludzie nie narzekali.

Czyli zostaje metoda prób i błędów. Kupujesz i testujesz i masz 14 dni na zwrot jak coś.

Używałem niegdyś (jakieś 10 lat temu) zwykłej przejściówki DVI - D-SUB dołączonej do karty graficznej (z wyglądu identyczna jak ta SHIRU Adapter DVI-D VGA/D-SUB). Działała.

Od serii 1000 brak na wyjściu sygnału analogowego.

1 polubienie

To faktycznie trzeba iść w konwerter.

W takim razie popróbuję kilku konwerterów. Może któryś zadziała :slight_smile:

Przepraszam, że wcześniej nie odpowiedziałem czy SHIRU Adapter HDMI-VGA zadziała z GTX1050, ale zapomniałem :stuck_out_tongue:

Mogę potwierdzić, że przejściówka działa, ale mam czasami z nią małe problemy, a mianowicie.

  1. Po włączeniu jakieś gry obraz jest normalny, a po wyłączeniu gry pulpit staje się strasznie jasny, kontrast zbyt podbity i muszę ręcznie w ustawieniach karty zmieniać parametry.

  2. Losowo się zdarzy, że na jakieś stronie internetowej, a nawet raz w oknie winrar jak zastosuję dwuklik na pliku np.: zip obraz się wyłącza i wystarczy przełączyć kartę lub wyjść z winrara. Dziwna sprawa i zdarza się rzadko, ale losowo i po resecie już normalnie dana karta lub zip działają :smiley:

Chcę jeszcze kupić przejściówkę displayport na vga, aby podłączyć dodatkowy monitor, to później napiszę jaką kupiłem i czy działa :smiley:

Jakby ktoś jeszcze był zainteresowany tematem, to w pracy tej przejściówki/adaptera błędów nie stwierdziłem. Działa jak trzeba.