GTX 1050 vs GTX 1060 dla niedzielnego gracza w FullHD

Witam

Pomóżcie proszę jaką kartę wybrać GTX 1050 czy nieco droższą GTX 1060, jestem naprawdę graczem okazjonalnym np. w GTA V, chciałbym spróbować Wiedźmina 3, może najnowsze Wormsy, mam monitor FullHD i w dającej się przewidzieć przyszłości nie planuję jego wymiany na 4k, więc i granie w takiej rozdzielczości mnie interesuje. Czy w takim wypadku jest sens dopłacać praktycznie drugie tyle do GTX 1060 6 GB? Z drugiej strony jeśli mam teraz wydać ponad 700 zł a za rok znów miałbym wymieniać grafikę bo gry będą się cięły na minimalnych ustawieniach to może jednak warto? Proszę Was wypowiedzcie się bo zupełnie nie znam rynku gier PC ale jak ostatnio kupiłem tetris ultimate na PC i się “ciął” na zintegrowanej HD 4000 to zwątpiłem ;).

Jak już kupować, to raz a porządnie… Czyli jeśli Cię stać to bierz oczywiście GTX 1060, bo później będziesz pluć sobie w brodę, że jednak mogłeś kupić kartę wydajniejszą… Ale żeby aż tak bardzo się nie wykosztować, możesz przecież iść na jakiś kompromis i kupić sporo tańszą wersję z 3GB, zamiast 6GB. W rozdzielczości FullHD to i tak nie będzie miało jakoś większego znaczenia. A 200 zł zostaje w kieszeni. 

Żeby nie zakładać kolejnego tematu to podpowiedzcie jeszcze jedną rzecz, zdecyduję się chyba na Geforce GTX 1060, tak na 99% bo w grę wchodzi jeszcze Geforce 980, używanego widuję po ok 1200 zł no ale jednak co nowa karta to nowa, mam natomiast zagadkę jakiego producenta wybrać, najbardziej spodobał mi się MSI, dokładnie ten model:

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc/karty-graficzne/msi-geforce-cuda-gtx1060-6gb-192bit-dvi-hdmi-3dp-hdcp-2-2-1, ze względu na podobno dość dobre chłodzenie i jego półpasywny charakter, tak że nie słychać karty w sytuacjach gdy nie jest obciążona, niestety, karta posiada tylko jedno HDMI a ja chętnie podłączyłbym tą kartę także do TV skoro są i konstrukcje z dwoma portami HDMI. W związku z tym pytanie do Was, czy możecie polecić mi jakąś porównywalną do tego MSI kartę ale z dwoma portami HDMI?

Te dwie karty są na chwilę obecną w praktyce dość zbliżone wydajnością, ale na przyszłość większa pamięć w 1060 (o ile patrzysz na wersję 6GB) oczywiście przyniesie korzyść, szczególnie grając w 4K, więc jeśli tylko Cię na to stać, to warto kupić.

 

Co do konkretnego producenta, spójrz na Gigabyte’a: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

 

Też masz tutaj półpasywne chłodzenie, w sama karta w dodatku podkręcona fabrycznie. Mam taką 950GTX i działa faktycznie w praktyce niemal bezgłośnie nawet przy obciążeniu.