GTX 460 restarty komputera - temp. w normie

Witam,

Posiadam grafikę Gigabyte GTX 460 1gb versja OC niestety ostatnio zaczęła się dziwnie zachowywać a mianowicie. Czasami kiedy GPU jest trochę bardziej obciążone komp. restartuje się i nie przechodzi POSTa. Muszę wtedy wyłączyć i włączyć zasilacz żeby komputer ponownie ruszył. Ostatnio po podkręceniu mojej karty graficznej o 5Mhz komp zrestartował się 1s po odpaleniu benchmarka po czym restartował się cały jak tylko GPU zostało obciążone jakąś grą (restarty po 2-3s) mimo że cofnąłem OC na karcie. Dopiero kiedy odstawiłem komputer na dłuższą chwilę to przestał się zawieszać. Co ciekawe kiedy jakaś gra się odpali i komp nie zrestartuje się w ciągu minuty to już nie zrestartuje się w ogóle, mogę wtedy grać nawet 8h, to samo tyczy się benchmarków. Jeśli furmark odpali się i nie zrestartuje po 1-2s. to może chodzić nawet 10-15 min i nic się nie dzieje (na więcej go nie zostawiałem).

Komputer nie wyrzuca BSOD (odznaczona opcja automatycznego ponownego uruchomienia komp. w przypadku awarii).

Temp. GPU podczas restartu >40C, max temp pracy jaką udało mi się uzyskać przy furmarku 63C - nie było restartu

Temp. procesora > 50C przy stress teście ok. 60C

Temp. dysku ok. 35C

Gry które odpalam to: World of Warcraft Mists of Pandaria, Heroes of Newerth

Podkręcenie procesora do 3.8Ghz nie powoduje restartów, tak samo obciążenie go OCCT CPU test na 20 min.

Zrobiłem mem test i test dysku w HD Tune - wszystko ok.

Temperatury obserwowałem dokładnie podczas tych zdarzeń 3 programami, podzespoły są wręcz chłodne podczas tych restartów. Dlatego że komp. potrafi się zrestartować od razu jak uruchomie system i włączę jakąś grę.

Moja specyfikacja

AMD Phenom II x4 965 3.4 Ghz. + chłodzenie Spartan HE923

MOBO AsRock 970 Pro 3

Kingstone HyperX 2x2GB 1600Mhz

Gigabyte GeForce GTX 460 OC version 1GB

500GB WD SATA

DVD-Rom LG

obudowa Chieftec Libra LF-01OB-OP

Zasilacz Chieftec CFT-750-14cs 750w modularny

Zainstalowanego mam oryginalnego Windowsa 7 pro N wersja z MSDNAA i najnowsze sterowniki NVIDII.

Sprawdziłem napięcia miernikiem na zasilaczu

Na wtyczce MOLEX

5.1V

12.07V

Na kablu PCIE 12.08 - 12.10

Napiecie 3.3V mierzone na kablu 24pin = 3.33V

Podczas restartu komputera żadne napięcie nie spada. Wszystko jest stabilne. Czy w takim razie to na pewno zasilacz?

To może być problem grafiki czy może jednak zasilacza? Sam już nie wiem jak to zweryfikować (nie mam do kogo zanieść grafiki). Może system albo sterowniki grafiki rzucają błędami? (BSOD nie pojawia się).

Spróbuj włączyć Unigine pod Linuxem, jeśli jest taka możliwość.

Nie mam niestety takiej możliwości. Ogólnie po podłączeniu grafiki pod drugie PCI-e problem jest taki sam. Komputer restartuje się po paru sekundach działania furmarka.

Zrobiłem power supply stress test w OCC trwający 20 min. Nic się nie zrestartowało, poniżej zamieszczam screeny z OCCT

http://imageshack.us/g/407/2013052512h04voltagevin.png/