GTX 470 Nie działa

Kupiłem gtx 470  takiego jak w tym linku http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n470oc-13irev_20/

Sprawdzić na innym kompie - jak to samo, odsyłaj.

 

Edit:

 

Sprawdź te wtyczki zasilania karty, jak 6+6 do 8 pin? może tu problem?

 

No i jaki masz zasilacz?

 

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy nie masz zasilacza producenta z czarnej listy (patrz link w mojej sygnaturce poniżej), jeśli jest on na czarnej liście to pierwsze co powinieneś zrobić to wymiana go na coś renomowanego producenta.

Druga sprawa to jeśli masz na płycie zintegrowaną kartę to sprawdź w biosie czy nie jest ustawiona jako główna/inicjowana jako pierwsza, czasem warto wyłączyć ją w biosie całkiem.

Po trzecie jeśli karta nadal nie startuje warto ją wyciągnąć ze slotu i przedmuchać kartę oraz płytę główną (a szczególnie sam slot karty graficznej) z ewentualnych drobin kurzu.

Miałem taki przypadek że przy zmianie karty graficznej w swoim kompie nowo zakupiona karta nie chciała wystartować i startowała zintegrowana bo w slocie była odrobina kurzu, po przeczyszczeniu slotu i ponownym zamontowaniu karty zaczęła normalnie działać.

Jeśli po sprawdzeniu wszystkiego karta nadal nie działa to najprawdopodobniej jest uszkodzona ale warto by ją jeszcze sprawdzić w innym kompie.

Oczywiście zakładam że upewniłeś się że wtyczkę od monitora masz dokładnie wciśniętą do gniazda na karcie (oraz do gniazda w monitorze jeśli kabel jest odłączany), napis w stylu “no signal” lub “not connected” wyświetlany przez monitor świadczy o problemie z wtyczką/kablem a brak obrazu na ekranie bez żadnego komunikatu monitora oznacza że jest poprawnie podłączony ale karta nie wysyła obrazu/nie działa (komunikat monitora w stylu “out of range” będzie sugerował że rozdzielczość obrazu wysyłanego przez kartę lub częstotliwość odświeżania jest nie obsługiwana przez monitor ale czasem tak objawia się usterka monitora).

Ok poszedłem sprawdzić do sklepu i problem leży w zasilaniu muszą być podpięte wszystkie piny 

Kup potrzebne przejściówki i już.

 

No i co to masz za zasilacz?

 

Potrzebny bardzo dobry min 450 W (zalecany 550W) z mocną liną +12V, bo sama karta bierze 220 W?

 

I jak reszta konfiguracji kompa?