GTX 470 (Zotac) a ściągnięcie obudowy z chłodzenia

Witam posiadam kartę podana w temacie i mam opcję odkrycia radiatora poprzez ściągnięcie części plastiku z karty.

Czy bedzie jakaś różnica w temperaturach po ściągnięciu?

Owszem - powinny wzrosnąć.

Jak nie zamierzasz wymieniać coolera GPU to po co chcesz to demontować? Ten plastik ukierunkowuje przepływ powietrza więc jest niezbędny przy takiej konstrukcji coolra GPU…Jeśli chcesz zbić temperaturę, to zastanów się raczej nad nowym coolerem GPU (np. Arctic Accelero Twin Turbo II - test) a nie próbujesz jakichś eksperymentów :wink:

Porządny cooler mieści mniej więcej w 50 Funtach a więc to troche.

A jakbym jakiś wentyl wtedy na radiator walną?

Zamiast tego fabrycznego czy jako dodatkowy?

Jako Dodatkowy.

Hmmm…A masz gdzieś pod ręką zdjęcie samego radiatora z tej karty?

http://www.pcgameshardware.com/?menu=br … id=1270381

Tak to wygląda.

Nie wiem jak bym zamontował jakiś wentylator ale napewno jakoś by doło radę.

Jeszcze raz poprę to, co już napisał t.luk w pierwszym poście: rozbieranie tunelu (by dodać dodatkowy wentylator) mija się z celem. Więcej sensu będzie miało wymiana całego chłodzenia (wersja dla bogatych), lub poprawa wentylacji / obiegu powietrza w samej obudowie (wersja dla wszystkich).

Posiadam odudowe Coolermastera Elite 430 z 14cm wentylatorem z przodu + 12 cm na spodzie obudowy + 12 cm z boku obudowy + 12 cm z tyłu i 12 na górze obudowy. A wiec chyba lepiej już nie mogę heh

Hmmm…A jakie dokładnie są wymiary samego radiatora? Bo jak nie zmieści się tam wentylator typu 92 mm to naprawdę nie będzie to miało sensu (mniejszy wentylator będą za słaby, żeby przepchać przez finy odpowiednią ilość powietrza).

92 spokojnie by weszło ale chyba jednak sobie odpuszczę bo jednak więcej jest na nie niż na tak :DD

A 150 Funtów sobie spalić to ja nie chcę :DD

Mimo wszystko dziękuje