GTX 560 - Jak podłączyć aby nic nie spie

Witam

Problem tkwi w tym że ta karta potrzebuje zasilanie 2x6pin. W zasilaczu który posiadam (Tracer TRZ-503 500W) jest jeden wtyk PCI-E, drugi mógłbym zrobić korzystając z przejściówki 2 x molex->1 x 6pin.Tylko niestety posiadam jeden wolny molex.

Zasilacz jest wyposażony w 3 molexy i 2 SATA między innymi. Pierwszy molex jest wykorzystany do zasilania napędu optycznego za pomocą przejściówki molex>SATA, ponieważ wtyki z zasilacza zasilają dwa dyski pracujące w RAID. Do drugiego molexa jest podłączony radiator obudowy no i zostaje tylko jeden wolny.

Jak to najlepiej podłączyć, jakich przejściówek najlepiej użyć?

Myślałem żeby rozdzielić jedno z dwóch wtyków SATA i tak podłączyć dyski w macierzy.

Zaoszczędzony w ten sposób jeden SATA wędruje do napędu optycznego i jeden molex wolny więcej.

Tak w ogóle to czy można użyć rozgałęziacza żeby podłączyć dwa HDD?

Tak będzie ok? Czy można to zrobić lepiej?

Wszystkim pomocnym z góry dzięki.

Pozdrawiam

Nie wiem jak to się ma do przejściówek ale ja mam przejściówke 6pin podłączaną pod 2 molexy

Pod zasilacz tej firmy to bym się bał tą kartę podłączyć.

Zasilacz do wymiany - pod tak prądożerną kartę chcesz podłączyć byle jaki szmelc. Tracer to bomba z opóźnionym zapłonem.

Jak kupowałem komputer w MalibuPC na warszawskim Kole to bardzo mnie zdziwiło że chwalą ten zasilacz, głównie z powodu mojej nie ufności do tej marki no ale zapewniali że jest to bardzo udany model i wytrzymuje nawet więcej obciążenia. Fachowcy.

No ok to jaki byście doradzali? Mam nadzieję że dobry zasilacz o mocy 500W wystarczy.

Raczej fachowcy w doradzaniu szrotów albo tego co im nie schodzi z magazynów ;/

Tak, porządne 500W wystarczy (np. High Power Element Plus 500W, OCZ StealthXStream 2 500W, OCZ ZS 550W lub XFX Core 550)

Zastanawiam się czy na przyszłość 500W wystarczy, czy nie kupić 600W

Czytałem test odnośnie OCZ ModXStream Pro 600W co o nim myślisz?

Tak w ogóle to kupować modularny czy nie zaprzątać sobie tym głowy?

Bierz modularny, jak masz więcej pieniędzy to możesz 600W wziąć dla zapasu. Może coś kiedyś wymienisz to nie będziesz musiał już zmieniać zasiłki.

Tutaj się nie zgodzę - zmienia się proces technologiczny, a co za tym idzie zmniejsza się pazerność nowych układów na prąd.

Majcovsky, to prawda zapewne, ale czy w procesie technologicznym, aż tak spadnie zapotrzebowanie na prąd? Można mieć ten zapas 100-50W na OC przykładowo. Choć przy 550W też źle nie będzie.

Porównaj sobie wartości TDP dla równoległych pod względem wydajności GeForce 570 (40 nm) oraz Radeon 7850 (28 nm): http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Niecałe 100W faktycznie, Wychodzi na to, że przy zmianie komputera za 2-3 lata nie będzie trzeba zasiłki więcej jak 600W o ile ktoś nie zrobi SLI czy potężnego OC.

A co powiecie panowie o tym zasilaczu, podobno jest wart swojej ceny no i objęty długą gwarancją.

http://www.komputronik.pl/product/31688 … _520W.html

Jest sens dokładać tą stówę?

Z tą gwarancją to jest niezła przewałka bo w praktyce wygląda to tak, że masz w Polsce tylko ustawowe 2 lata gwarancji a potem w razie awarii zasilacza musiałbyś wysyłać zasilacz za granicę wysyłać (bodajże do Holandii). Oczywiście ten Corsair i tak jest lepszy niż OCZ ale nie sugeruj się tym co piszą sklepy o gwarancji :wink: