GTX 560 Ti Problem z GPU

Witam!

Mam dziwne problemy z zużyciem GPU w grach World of Warcraft i Star Wars the Old Republic. Wygląda to mniej więcej tak że podczas rozmawiania z NPC’ami moja karta działa na najwyższych obrotach ~90% zużycia GPU, i FPSy w tym momencie oscylują w granicach 100-120, lecz w momencie kiedy udam się na War Zone/Battleground(Takie miejsce gdzie można walczyć z innymi ludźmi PvP) zużycie procesora mojej karty sięga maksymalnie 40% a FPSy w tym momencie spadają do 20-30. Rozumiem że FPSów w takich miejscach powinno być mniej itd, z powodu dużej ilości akcji na ekranie ale dziwi mnie to że w tych momentach moja karta nie stara się nadrobić tego spadku FPSów większym zużyciem GPU. Wygląda to mniej więcej tak że gdy karta ma trochę luzu to daje z siebie wszystko, a jak nagle pojawia się dużo akcji na ekranie to automatycznie spowalnia swoje działanie. Chciałbym również zaznaczyć ze w Battlefield 3, i w Wiedźminie 2 takich problemów nie mam ponieważ moja karta ciągle pracuje w granicach 90% swojej mocy. Niestety nie testowałem na większej ilości gier bo ich nie mam. Dodam również że w 3d marku, wszystko jest ok, a wyniki są porównywalne do takich samych komputerów jak mój. Próbowałem, zmniejszać grafikę, zmniejszać rozdzielczość ale nic nie pomaga, mam najnowsze sterowniki etc.

Mój sprzęt to:

System: Windows 7 x64

CPU: AMD Phenom II X4 965 3.4GHz

GPU: Gigabyte GTX 560Ti 900/1800

RAM: 4GB 1333mHz (Goodram).

Tutaj rodzi się moje pytanie. Czy tak powinno być? Jak mogę temu zapobiec i czego jest to wina. Zwracam się do was z tą prośbą bo nie wiem co mam robić w tej sytuacji.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam

PS. Przepraszam również jeżeli użyłem niewłaściwego słownictwa, i opisałem tutaj rzeczy które nie mają ze sobą związku ale niestety nie jestem specem komputerowym.

PS2. Do monitorowania zużycia GPU i FPSów używam programu MSI Afterburner a właściwie pewnej opcji która jest w nim zawarta mianowicie “On screen display”

Według mnie to kwestia sterowników lub optymalizacji gry. Miałem podobne zjawisko przy GTA IV i Wiedźminie 2.