GTX 590 - zawieszanie komputera podczas gry

Witam

Od niedawna zakupiłem nowy sprzęt lecz mam problem gdy gram w gry komputer zawiesza się

  • Komputer na Sterownikach v270.51 (Beta) bez oprogramowania PhysX, Nvidia Sterownik Dźwięku HD, Nvidia Kontroler 3D Vision zawiesza się po 30, 20 , 15 a czasem po 5 minutach gry

  • Sterowniki Nowsze - odrazu się zacina aby wejdę w grę

  • Test OCCT 4.2.0 - CPU:OCCT - test pomyślnie zrobiony zero błędów, CPU LinkPack - Test zrobiony pomyślnie, GPU 3D - Zawiesza się komputer podczas tego testu

  • Gdy Zainstaluje Steronik 3D Vision komputer podczas grania zawiesza się i muszę go resetować bez tego sterownika działa lecz też jakieś max 20 min - 30min

  • Temperatura odpowiednia

  • Zasilacz 800W czy to mało na tą kartę ? nie wydaje mi się

Parametry:

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit

Karta Graficzna: GTX 590

Ram: 8GB

Płyta główna: P67A-D3-B3 ver 1.0

Procesor i5 2500K 3.3GHz

Zasilacz 800W

Proszę o pomoc pozdrawiam

800W jaka firma?

spróbój wyjąć jeden ram i pograć

sprawdź ustawienia w biosie dla kolejności adaptera graficznego

wiru223 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W biosie masz wszystko dobrze ustawione?

Tak ustawione jest wszystko okej

mam najnowszą wersję bios-u F7 może jeszcze raz go zaktualizować z bibliotekami directx 11 ?

Zainstaluj sterowniki finalnej wersji a nie beta.

Instalowałem sterowniki które miałem na płycie najstarsze nie w wersji beta i zawieszał się komputer po 30 min - 45 min gry czasem nawet po 20

próbowałem też pobierać nowsze wersję GeForce 275.33 i wzwyż wtedy zawieszał się aby wchodziło się do gry

Ostatnio miałem taki problem, winny okazał się RAM. Spróbuj pobawić się z kościami.

Komputer podkręcany?

Zaraz spróbuję, komputer nie był podkręcany

TEST 1:

Zostawiłem aby 1 kość Ram-u - Nadal zawiesza się

Może to coś pomoże przykładowo Battlefield 3 :

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangB1

Nazwa aplikacji: bf3.exe

Wersja aplikacji: 1.3.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 4fa421a5

Podpis zawieszenia: 82aa

Typ zawieszenia: 6144

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowy podpis zawieszenia 1: 82aaca5e59a4ef6f978715c630615f9d

Dodatkowy podpis zawieszenia 2: 391b

Dodatkowy podpis zawieszenia 3: 391bdd277685f8ad692bad7818d6938e

Dodatkowy podpis zawieszenia 4: 82aa

Dodatkowy podpis zawieszenia 5: 82aaca5e59a4ef6f978715c630615f9d

Dodatkowy podpis zawieszenia 6: 391b

Dodatkowy podpis zawieszenia 7: 391bdd277685f8ad692bad7818d6938e

TEST 2

-Zaraz sprawdzę drugą kość Ram-u

A mam pytanie do was kości Ram-u są w obudowach może to powodować zawieszanie się ? lub jakieś spięcia ?

Jaki masz zasilacz?

800W Highlander

Nie.

Jakie masz temperatury?

ale ile ramu ma ta nvidia 1 G czy 512 RAMU ?

Zainstaluj sobie wersje w7 home premium , co myślisz że jak dałeś ultimate o jesteś kozak 80% możliwości tej wersji nie wykorzystujesz poza tym sterowniki do grafiki instaluje się kompletne a nie ty pewnie odznaczyłeś większość a teraz płaczesz.

Tracer Highlander to straszny badziew z 800Watt w nazwie nie ma nic wspólnego kto ci wcisnął taki syf??

zmniejszyłbym taktowania karty jak się da za pomocą msi afterburner i sprawdził wtedy czy będą zawieszki

Nvidia ma 3GB, kupiłem Ultimate win7 wiec nie mam możliwości przeinstalowania na w7 home premium sterowniki mam kompletne właśnie przeinstalowałem lecz i tak to nic nie dało czytałem na forum, że niektóre wersje beta rozwiązują problemy dlatego spróbowałem

Zaraz sprawdzę tylko pytanie o ile zmniejszyć mam o połowę ?

Co do sterowników… Czemu nie używasz najnowszych z serii 3xx.xx ?

zmniejsz do minimum i zobacz czy wpłynie to jakoś na częstość zawieszek

Chyba miałeś rację to wina zasilacza kupie nowy 1000W jakieś lepszej firmy i odezwę się do soboty

nie kupuj 1000W bez przesady cały komp z tą kartą będzie ciągnął jakieś 550Watt a poza tym taki markowy zasilacz to się koło 1000zł zakręci nawet :wink:

proponuje coś takiego http://allegro.pl/corsair-tx850m-850w-m … 13681.html

chociaż i 700Watt powinien wystarczyć ale porządnej firmy np. OCZ ,Corsair który będzie miał na lini +12V przynajmniej 550W