Gtx 650ti artefakty

witam wpierw napiszę jaki komp

procek i5 3470

8 giga ram

ge force gtx 650 ti 2 gb gigabyte

zasilacz chieftec gpa 500s 500W

zacznę od tego ze zaczęły pojawiać się artefakty nie od razu w bf3 np. mur jest kolorowy albo niebo czarne (multiplayer) w innych grach nie zauważyłem dzieje się tak i na starych sterownikach jak i na najnowszych wczoraj włączyłem fur marka na 20 min i nie było żadnych artefaktów temperatura maxymalna była 54 stopnie karta jest nowa ma jakiś nie cały miesiąc dodam ze czasami wyskakują mi blu screeny ostatnio ustapiły dodam jeszcze że czasami zasilacz jak by wyje trzeszczy nie wiem jak to nazwać wydobywa jakieś dźwięki i pomaga wyłączyć kompa na chwilę i włączyć z powrotem wtedy jest cisza nie wiem co powoduje te artefakty jak nie gram w bf3 nic się nie dzieje

karta nie kręcona

Prawdopodobnie zasilacz jest nie stabilny (kończy się). Taki wniosek po tym co napisałeś.

Wygląda na problemy ze sterownikiem (jakie dokładnie wersje sterownika sprawdzałeś?).

Sprawdź co powoduje bsod szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

320.18 i 314.22 zasilacz nówka nie cały miesiąc

wywal sterowniki 320.18 i wróć do wersji 314.22 , ostatnia wersja sterowników robi różne problemy poczytaj ten wątek

problem-sterownikami-geforce-320-t533664.html

To że zasilacz jest nowy nie znaczy że jest bez wad. Gdyby problemem były sterowniki to artefakty były by również w “marku” (pewnie jakbyś zapuścił testy na kilka godzin i na full to też by sypał błędami).

czyli zasilacz do wymiany ??

Jeśli problem występuje tylko przy BF3 to wygląda na problem ze sterownikiem.

Uruchom Furmarka i obciąż czymś procesor (np. test wydajności 7zip/winrar lub włącz konwertowanie jakiegoś pliku wideo).

ok zrobie i napisze

Dodane 02.06.2013 (N) 11:03

procesor obciążyłem occt i włączyłem fur marka na raz zero artefaktów zwiech czy czego kolwiek wszystko na 1 h

Sprawdź starszą wersję sterownika (w cytowanym przez foni78 temacie jest mowa jeszcze o starszej wersji sterownika).

Dodane 02.06.2013 (N) 11:14

Nie instaluj Nvidia Experience problem-sterownikami-geforce-320-t533664-15.html#p3339485

3d mark 06 puściłem i zero błędów

W takim razie zasilacz jest OK. Problem może być z samym BF 3. Sterowniki używam najnowsze (z poprzednimi też nie było problemu) oczywiście bez dodatków (tylko sterownik, audio i PhysX). BF 3, Metro LL, Grid 2 itp. działają bez zarzutu. Grafika też Gigabyte GTX 650.

no właśnie te gry co wymieniłeś działają mi super tylko z bf mam takie cyrki

A BF3 na różnych rozdzielczościach i ustawieniach sprawdzałeś? Masz najnowsze patche itp? Może usuń całkowicie grę i zainstaluj na nowo.

Coś mi się niedawno obiło o uszy, że jakieś sterowniki w najnowszym dodatku do BF3 powodowały błędy tekstur i był np… żółty śnieg xD

nie nie testowałem na różnych rozdzielczościach bf aktualny spróbuje naprawić instalacje i zagrać jak to nie pomoże odinstaluje sterowniki i zainstaluje z płyty co do grafiki dostałem

Dodane 02.06.2013 (N) 16:54

zainstalowałem te sterowniki 314.22 zrobiłem format windowsa zainstalowałem od nowa bf3 zagrałem multiplayer na 4 różnych mapach jak dotąd nie miałem artefaktów