Gtx 680/Wersja Niereferencyjna

Jak wyżej, zwróciłem, i w bodajże chyba 3 postach wytłumaczyłem skąd ta decyzja, więc te posty, odnośnie wojny tych dwóch kart już nic nie wnoszą, inne propozycje może, ale jeżeli mam wybierać 670 a 680 to definitywnie wole te drugą ze względów takich, że może i jest nieco droższa ale i trochę, trochę lepsza od 670. :slight_smile:

No tak też myślę, większych różnic między nimi niema poza hałasem i wydzielanym ciepłem, ewentualnie pamięcią?

4gb Na pewno jest bardziej przyszłościowe, ale karty te(gtx 680 4gb) są niewiele droższe od tych 2gb, zastanawia mnie czemu…

Monitor, aaaa zobaczyć na żywo nie zobaczę, praktycznie wszystko kupuje w morele, ale jeżeli ktoś ma jeszcze propozycje na monitor z tą rozdzielczością i w tych cenach to chętnie wysłucham. Do tego zestawu sam dobieram jedynie kartę graficzna, no z waszą nieocenioną pomocą i kartę dźwiękowa, więc jest miejsce na ewentualne zmiany. :razz:

Brałbym 4gb Asusa albo Gigabyte, jednak tyle wiem o ich chłodzeniu że jeden ma 2 a drugi 3 wentylatory :razz:

Hałas nie jest dla mnie jakąś straszną udręką, komputer ten posłuży do “klejenia nutek” w fl, natywnych instrumentach, do tego mam już słuchawki które genialnie tłumią hałas więc i grając w np bf3 powinny zakłócić wręcz wyciszyć działanie komputera, głośników używam tylko w czasie oglądania filmów czy mając gości.

Inaczej z temperaturą, całość ma być “bezpieczna” tak aby przy większym wysiłku nic mi się nie spaliło, poza tym pobór prądu też mało istotny. :slight_smile:

A dzięki za wytłumaczenie czym jest śledź, przyda się :smiley:

Pamięć jest tania stąd małe różnice pomiędzy wersjami 2GB 4GB, zobacz ile na Allegro jest “potworów” z GT630 4GB GDDR3 :hahaha:

Obie wybrane przez Ciebie karty będą na podobnym poziomie hałasu, jak dobrze pamiętam (nie mam teraz czasu szukać testu) wersja Asusa jest trochę wyżej taktowana i ma backplate. IMO, w Twojej sytuacji wybór powinny determinować lepsze warunki gwarancji i ewentualna estetyka, wydajność będzie na zbliżonym poziomie. :wink:

Hmm, tak czytałem o hałasie, ale nie pamiętam czy problemy z nim miała karta od gigabyte czy gainword, może jeszcze inna, cóż skleroza nie boli… :razz:

Co do formatu obrazu, ja mam 16/9 i zawsze idzie przeskalować w mpc hm, ale nie w każdej grze, nie chodzi mi o wysoko budżetówki a np gry niezależne, staram się wspierać na kicku i różnie to bywa z tymi pasami. :slight_smile:

A więc, ostatecznie

Gigabyte: http://www.morele.net/karta-graficzna-g … pc-524276/

Asus: http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-531670/

Gainword: http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gb-473276/

Typów coraz mniej :slight_smile: Gigabyte ma najwyższe taktowanie rdzenia(1071, najniżej Asus 1006), każda takie samo taktowanie pamięci(6008). Gainword ma najdłuższy opis(heh) i jako jedyny co ciekawe według opisu obsługuje dix w wersji 11.1.

Gigabyte jako jedyny ma ocenę. :lol: Gigabyte i Asus mają 36 mies. gwarancji, gainword 24 mies. Każda jako gwarancja “Producenta”.

Najestetyczniej wygląda Gainword, na zdjęciu nie przypomina typowej karty, nie widać wentylatorów, najmocniej Asus, Gigabyte jakoś średnio :razz:

Ciężko jednak znaleźć jakiś dobry benchmark do tych wersji 4gb albo ja źle szukam, co jest najpewniejsze, a jeszcze trudniej znaleźć mi jakiś versus versus dwóch takich kart. :slight_smile:

Ahh, no cóż, ja też kiedyś tak patrzyłem, nieistotne było taktowanie, ddr, ważna była ilość pamięci bo była to pierwsza informacja jaką podawali, w sumie jedyna. Ale mój gb gf 9500gt nadal jakoś jakos tam się trzyma :razz:

Nie liczy się ilość pamięci tylko jej jakość i przepustowość jej szyny. GDDR5 na szynie 256bit będzie szybsze od GDDR3 na takiej samej szynie. To czy masz 2GB czy 4GB będzie miało pośrednie znaczenie, gra mając np. 4GB będzie mogła równocześnie załadować więcej elementów wyświetlanej grafiki. Jednak na dzień dzisiejszy jest mało (o ile w ogóle są) gier potrafiących zająć taką ilość pamięci.

Przy wyborze kart nie kieruj się ilością pamięci jako pierwszym punktem odniesienia, ważniejsze jest taktowanie rdzenia karty, jego proces technologiczny itd.

Z Twoich linków wynika że faktycznie Giguś jest najwyżej podkręcony :wink:

Prawdopodobnie żaden kepler nie da pełnego wsparcia dla DX 11.1 :wink: http://pclab.pl/news51779.html

Ale to zawsze coś na korzyść jednej karty, dzięki czemu mogę wykluczyć inne, no teraz już wiem, ale widzisz większość osób nieobeznanych widzi to tak(niżej, góra konkrety).

Czyli najlepszy Giguś"? :razz: Wiem że to takie prowadzenie za rączkę ale co mogę poradzić :lol: przynajmniej mam pewność że pomoże ostatecznie ktoś kto się zna, i będę miał na kogo zwalić. :slight_smile:

Wystarczy mi 11, na razie grałem najwyżej na 10 ale zazwyczaj na 9, więc taki skok plus same ustawienia dużo wyżej to i tak krok milowy, wspomniałem o tym 11.1 bo niestety albo “stety” mam Windowsa 8 pro 64, nie było już 7 a na takim komputerze nie będę na 32bitach działał jak teraz, trochę mijałoby się to z celem, a skoro 8 dostała tego exclusiva…

Zastanawia mnie jeszcze o co chodzi z tymi pixel i vertex shaders, wiem mniej więcej co to jest ale tylko przy gainwardzie pisze jakie obsługuje, wszystkie tak samo?

Mniemam że tak ale wole być pewny. :smiley:

Ram ważna ilość nie ddr itd. Procek, ilość ghz ewentualnie rdzeni, grafika ilość pamięci, karta dźwiękowa noname czy realteka(jeden pies, większość ma realteka, w sumie tragedii niema :razz: ) i dalej płyta główna etc. już niema znaczenia.

Sam tak to kiedyś widziałem, kupiłem gotowca na allegro 1gb grafika, 2,5x4 procek i 4gb ramu, takie liczby zazwyczaj(na tamten okres) spokojnie wystarczały, głębiej nie było co szukać bo i tak się człowiek nie znał(mój pierwszy komputer) był za 2tyś z monitorem, cudów nie było ale takie gta 4 chodziło na najwyższych, o dziwo skoro grafika to 9500gt od gigabyte… Za te pieniądze nie czuje się oszukany tym gotowcem. :slight_smile:

Ja mam kartę GeForce 680 własnie od MSI, wersję podstawową

http://i1-news.softpedia-static.com/ima … s-Card.jpg

Naprawdę sobie chwalę jest barco cicha, trzymma pc na biurku tuż obok monitora i w większości słyszę jak dyski pracują niż kartę, dodatkowo jest naprawdę bardzo wydajna, mój znajomy ma od asusa gtxa 680 i moja sprawia się troszkę lepie jeżeli chodzi o gry a testowaliśmy obie na jednej maszynie.

Możliwe, nie mogę jednak znaleźć w żadnym Polskim sklepie wersji 4gb, a skoro już są to brałbym taką. :razz:

Wezmę chyba tego Gigabyte z 4gb, mam teraz od nich w tym komputerze 9500gt i mimo lat daje jako tako rade :slight_smile: Ma też najwyższe taktowanie rdzenia z trzech które podałem.

Tylko czy każda z nich obsługuje te same pixel i vertex shaders?

Tak, obsługuje te same.

Ps. Ja też bym brał od Gigabyte :slight_smile:

No więc postanowione, wygrywa Gigabyte, mimo mocnego “imageu” Asusa i niebanalnego wyglądu Gainworda. :lol:

Temat można uznać za zamknięty, chociaż dziś, jutro najpewniej napisze temat z już złożonym komputerem ala Czy to dobre i komu to potrzebne.

W końcu będę mógł zamówić te yhym bestie.

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze. :smiley:

Mówiąc szczerze, 2 a 4 GB ram w tej karcie kótra jest obecnie jedną z najsilniejszych kart, robiona była w nowej technologi. Aby odczuć te 4 GB musiał byś mieć 1) ultra dobrego PCta 2) Gre o niesamowitych waymaganiach. Imo 2GB starczy Ci spokojnie na kilka lat. Zaoszczędzisz kasę teraz a jak już będziesz chciał w przyszłości wymieniać to kupisz albo lepszą od tej w cenie takiej jak kupujesz teraz gtx680. Albo wtedy wymienisz na wersje 4GBza jakieś niewielkie pieniądze. Teraz szkoda kasy na 4GB bo i tak nie zostanie to w pełni wykorzystanie bo nie ma takich gier które by wymagały tych 4Gb ddr5. Zastanów się czy naprawde opłaca się kupować 2gb ram więcej za x00 zł więcej których i tak nie odczujesz.

Ja mam wersję 2Gbową a skład kompa masz w moim podpisie. PC jest naprawdę dość silny ( tylko zamiast 8GB ram jest 16GB) i jeszcze nie zarzyło mi się w żadnej grze a jestem można powiedzieć amatorem gier więc mam wszystkie nowości i nie zdarzyło mi się zejśc na full detalach poniże j 60 FPS przy rozdziałce 1920x1080