Gtx 680/Wersja Niereferencyjna

Witam, chce kupić gtx’a 680 w wersji zwykłej bądź niereferencyjnej. Mam jednak problem z wyborem.

Wiem że nieco drugie dziecko nVidi gtx 670 jest prawie tak samo wydajny a sporo tańszy, ale po dłuższej burzy mózgu uznałem że chce 680.

Komputer jest jak na razie w koszyku w morele, tak więc obudowa, zasilacz na tą chwile mnie nie ogranicza.

Co do wersji kusi mnie tak i zwykła, jak Gigabyte GeForce GTX 680 Super Overclock 2048MB GDDR5, czy wersja od Msi.

Cena niema znaczenia czy to byłoby 1900zł czy 2200zł(choć to już górna granica w porywach do 2500), brałem oczywiście pod uwagę i AMD, jednak ostatecznie wygrała nVidia ze swoim Gtx xxx.

Jednak jestem zielony, moja wiedza o hardware jest znikoma i nie wiem który zestaw jest tak naprawdę najlepszy w grach, na ultra/high ale z rozdzielczością 1360x768 ew. 1920x1080(nie jestem pewien czy bd brał taki monitor).

W przyszłości nie mam zamiaru podkręcać tej karty, więc “ekstremalne możliwości podkręcania” nijak nie są mi potrzebne.

Z góry dzięki. :smiley:

Moim zdaniem nie warto kupować takiej karty jeżeli chcesz grać tylko w 1360x768. Z jakim procesorem by miała współpracować? Bo wybrać najlepszą wersję niereferencyjną to tu będzie najmniejszy problem :wink:

No więc, chciałbym wybrać najlepszą niereferencyjną, uwierz że długo debatowaliśmy a ja sam myślałem nad tym jaką wybrać, i zdecydowałem że 680, to czy się opłaca czy nie… Chce po porostu wybrać najlepszą/najwydajniejszą wersje 680(w tym zakresie cenowym) :razz:

Monitor kupie i tak, nie wiem jednak czy z tą rozdzielczością, rozdzielczość wpływa jak mniemam negatywnie na wydajność, a ta karta ma mi trochę posłużyć. :slight_smile:

Procek Intel Core i7 2700K 3.5 GHz BOX (LGA1155, 64bit, 95W)

Ale to że natywna będzie 1920x1080 nie znaczy, że nie możesz ustawić niższej :slight_smile: Więc kupuj 680 i monitor HD, a karta i do grania w HD myślę, ze parę lat pociągnie, potem możesz zmniejszać detale/ustawić niższą rozdzielczość.

Dodane 25.11.2012 (N) 22:30

Nie mam teraz czasu dłużej szukać, ale cena/wydajność chyba jest niezła w Gainward GTX680 2GB Phantom 1084 MHz na rdzeniu i pierwszą znalazłem za 1999zł. VGA GeForce GTX 680 superclocked 1087 MHz na rdzeniu i już ~2200zł. Ale przyjdą chłopaki i Ci podadzą najlepszą cena/wydajność :slight_smile:

No niby można, jednak albo rozciągnie mi obraz, albo zrobi pasy, za czym nie przepadam :razz:

A że kupie hd to na pewno, na pewno też wyżej niż te 1360x768(oddam jak cały dotychczasowy komputer, w ręce mamusi :lol: )

A że polecono mi monitor Monitor LED LG IPS234V-PN to najpewniej go wybiorę, tak wiemy już jaki procek, i karta teraz tylko jaką jej wersje wybrać?

Głowie się z tym od piątku, testy nie zdradziły mi nic co by pomogło mi w wyborze… Zwykły gtx 680 pewnie na razie by wystarczył, jednak wątpię bym kiedykolwiek go podkręcał, brak wymaganej wiedzy, a i chęci do takich zabiegów…

http://www.ceneo.pl/16711050

Wysoki takt, dobre chłodzenie, potęga sama w sobie :wink:

Trzy sloty w plecy :smiley:

i7 3770k nie był by lepszy do gier ?

@guucio

OP już chyba ma ten procek :wink:

Napisał ze planuje 2700k dlatego pytam czy nie lepiej by było 3770k

IMO, wydajność ta sama, mniejszy pobór prądu na korzyść dla 3770k, więcej ciepła na niekorzyść 3770k, intel dał ciała z tą pastą pod czapką w IB, jeżeli OP zamierza kiedyś podkręcić CPU to SB będzie chłodniejsze :wink:

Dokładnie, zakup bez sensu. Tym bardziej, że GTX 680 i tak jest nieopłacalny na tle GTX 670

Dobra, zajęło mi to trochę czasu, ale w końcu chwila na sprostowania i odpowiedz :lol:

Procek - nie ja wybierałem, cały zestaw jak pisałem był składany na innym forum, na pewno gdy dobiorę resztę podzespołów napisze temat i tu, do oceny i ewentualnych zmian.

Procek ma być szybki i dość zimny, pobór prądu nie jest dla mnie aż tak istotny i tak mam taniej :razz:

Karta, tak wiem, bezsensowny wybór 680, 670 jest tańsze a karty te są praktycznie takie same, no ale właśnie nie do końca, jak pisałem(ohh ahh) czytałem wiele artykułów, recenzji na którą z nich się zdecydować, i jestem w stanie zapłacić te 400(ok)zł więcej za tylko nieco szybszą 680. :slight_smile:

Może i to bezsensu, ale cóż, wydaje na ten komputer i tak niemałe pieniądze i te paręset złoty w tą czy w tą na kartę.g nie zrobi mi różnicy.

Co do niej, myślałem jeszcze o jakiejś 4gb, widziałem takie i spod szylda gigabyte, evdy(?),en i le(co w ten deseń) jak i asus’a:

http://www.morele.net/karta-graficzna-a … d5-531670/

http://www.morele.net/karta-graficzna-g … pc-524276/

http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gb-473276/

http://www.morele.net/karta-graficzna-l … pc-510658/

Czy one na czymś tracą? Warto kupić taką czy 2gb?

Jak na razie wygrywa ten wyżej Asus 2gb, ale te 4gb mnie kuszą. :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc, sam bym dobry miesiąc wybierał.

Asus drogi ale dobry, ma potencjał, w sumie sam bym go wybrał. Giguś też jest OK, tylko wizualnie mi nie leży :wink:

Co do dylematu: 680 jest nieopłacalne na tle 670, w sumie prawda ale jak ma się budżet to po co się ograniczać, sam poszedłem z względów budżetowych w 670, jakbym miał więcej kasy to poszedłbym w MSI GTX 680 :wink: TF :slight_smile:

Co za czas reakcji! Ja bym przeczytać tych moich wypocin nie zdążył, co dopiero jeszcze z sensem odpisać.

No właśnie, a z kolei nie widzę sensu w droższej karcie, bo za dwa/trzy lata i taka za 3 będzie wymagała by zmniejszyć poziom hdr czy cieni, więc prędzej czy później przyjdzie mi ją wymienić, za te samą cene :slight_smile:

Ja na szczęście nie mam dylematu związanego z estetyką karty, jej wyglądem, grunt aby była dobra.

Hałas, wygląd i pobór prądu są drugorzędne, nie wiem jednak jak się imają do całego zestawu te “sloty”, jak mniemam jest to miejsce, a więc potrzebna konkretna obudowa, chyba że robi to dopiero gdybym miał podłączyć dwie karty, czego robić raczej nie będę. :razz:

To jest właśnie problem Asusa, potężne wydajne chłodzenie zajmuje 3 sloty, jeden śledź to jeden slot :wink:

Co do opcji SLI, do niej najlepiej nadają się referenty pokroju EVGA, dwa sloty zajęte i turbina, która w przypadku SLI lepiej sobie radzi z chłodzeniem karty.

BTW> Zainteresuj się jeszcze MSI GTX 680 Lighting http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -test.html IMO, bardzo dobra karta, jest szeroka ale zajmuje tylko dwa sloty :wink:

Czytałem, czytałem, wiele testów, wielu modeli, od wielu “dystrybutorów” lecz żadna nie mówi która z tych kart jest lepsza, nie jestem zbyt obeznany więc nie wiem czy ważniejsze jest taktowanie zegara czy ilość ramu. :razz:

Stąd też, twoim zdaniem która z nich najlepsza? Chodzi mi o czystą wydajność, gigabyte miał problemy z hałasem, gainword(?) z chłodzeniem itd.

Jednak z mojego punktu widzenia, typowo zielonego punktu, karty te różnią się jedynie wyglądem, chłodzeniem(ilość wentylatorów) ewentualnie ilością pamięci i nie mogę się zdecydować :razz:

Dzięki za wyjaśnienie, postaram się ogarnąć co znaczy w gwarze/slangu śledź :smiley:

Standardowo pamięć dla GTX 680 to 2GB, w przypadku tych kart patrz na taktowanie rdzenia (zegara :smiley: )

Śledź to miejsce w karcie skąd wystają wtyczki karty z wyjściem HDMI/VGA/DVI :wink: W każdej obudowie masz miejsce na śledzie :smiley: tak to wygląda:

test-radeon-hd7870-review-gpu-amd-3.png

Co do pamięci, na dziś 2GB starczą bez problemu, jednak już dziś są gry, które potrafią zaadresować prawie całość :wink:

Jeśli będziesz ustawiał rozdzielczości o tych samych proporcjach to nic Ci nie rozciągnie ani nie będzie żadnych pasów. Na przykład 16:9 - 720p na pewno zostanie przeskalowane prawidłowo do 1080p. Do poczytania - Format obrazu Jeśli miałbym kasę to brałbym 680 i 4GB pamięci marka jest rzeczą wtórną Gigabyte, czy Gainward to właściwie jeden pies ale na pewno ważny jest rodzaj chłodzenia. Czym bardziej rozbudowane tym przeważnie jest mniej hałasu. Prawdziwe różnice widać właśnie między poszczególnymi modelami, Każda 680 będzie bardziej wydajna niż GTX 670 i tutaj już sam sobie odpowiedziałeś, która Ci się bardziej podoba. A co do tego monitora ( Monitor LED LG IPS234V-PN), to sobie go najpierw dobrze obejrzyj w sklepie przed zakupem, tani IPS i podświetlenie LED ma parę wad, które mogą być bardzo uciążliwe i przeszkadzać w użytkowaniu.

A ktoś w ogóle zwrócił uwagę na to, że karty graficzne GTX 680 są nieopłacalne na tle GTX 670 (a tutaj inny test)? :wink:

Zwrócił ale uważa, że jeśli autora tematu stać na nieco wydajniejszą kartę to nie ma powodów żeby niepotrzebnie się ograniczał. Po to Nvidia odcięła część układu tworząc GTX 670 żeby zróżnicować ofertę cenowo i wydajnościowo :slight_smile: zwykle jest tak, że produkty z najwyższej półki są nieadekwatnie kosztowne w stosunku do swojej wydajności ale chyba im wolno :slight_smile: przecież są produktami z najwyższej półki, to i cena musi być najwyższa z punktu widzenia marketingu oczywiście.