GTX 750Ti do płyty z PCI-E 2.0

Witam! Ostatnio zmieniałem komputer, ale nie kartę graficzną. Ale nadszedł czas i na nią. I tutaj mam pewien problem. Chcę kupić GTX750Ti od MSI. Fabrycznie podkręcona itd. Ale to nie o to tu chodzi. Karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a ja mam PCI-E w wersji 2.0. Coś o tym czytałem, jest mało wpisów, ale wpadłem na niektóre, gdzie pisze że karta może nie dostać odpowiedniej ilości prądu. Lecz tematy te nie dotyczyły dokładnie mojego problemu, dlatego tutaj piszę. Oczywiście, jakby co mam jeszcze do wyboru model Gigabyte z dodatkowym zasilaniem, z zasilaczem nie będzie najmniejszych problemów, ale chciałbym zostać przy MSI. Więc czekam na wasze odpowiedzi, czy karta ta dostanie odpowiednią ilość prądu z tego złącza? Dodam, że będzie ona obciążana prawdopodobnie w 100%, w takich grach jak np. Wiedźmin 3. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi, będą one bardzo pomocne.

BIOS ?

pcie 2.0  tak samo jak 3.0 może dostarczyć 75W, jeżeli potrzeba więcej to producent musi wyposażyć kartę w dodatkowe złącze, GTX 750TI według strony Nvidi potrzebuje max 60W więc działać musi:). Różnica jest natomiast w przepustowości samej magistrali ale przy karcie z tej półki różnicy wielkiej między pcie 2.0 a 3.0 nie odczujesz . Sytuacja jest podobna jak z USB, do portu USB 2.0 podepniesz pendrive z USB 3.0 i będzie działać teoretycznie wolniej ale jeżeli nie jest to jakiś super szybki pen to może się okazać że USB 2.0 jest wystarczająco szybkie żeby działał z swoją pełną prędkością

Dzięki za odpowiedź, chciałem być pewien, że karta ruszy i że nie wtopię kasy :D. Mam nadzieję że nie będę miał z tą kartą żadnych problemów, ale tematu nie zamykam, może ktoś ma jeszcze coś ciekawego, chcę być tak na 100% pewien :smiley:

Sam mam R7 260x czyli karta pcie 3.0 a działa w  płycie z pcie 2.0 Asus M5A78L LE. Radziu ma pobór prądu na poziomie 115w więc dodatkowe zasilanie jest konieczne ale Twoja karta jak już pisałem mieści się w tym co sama szyna potrafi podać.

No teraz przeczytałem, max ile może “podać” mocy pcie 2.0 to 150W, TDP na poziomie 60W, ale nie wiadomo ile pobierze pod 100% obciążeniem. Troszkę się tego obawiam, ale coś jeszcze poszukam, niestety taki już jestem, że we wszystkim muszę być pewien na 100% :slight_smile:

Teraz popatrzyłem, podkręcony model tej karty którą chcę kupić, cały zestaw pod obciążeniem około 190W. Ale sobie myslę, trochę pobiera dysk, procesor i tak dalej i tak dalej. Więc raczej nie mam się czego obawiać :smiley:

 

 

Zasada jest taka: jeżeli karta nie posiada dodatkowego złącza do zasilania znaczy że producent wie co robi i musi działać, ale jakieś tam ryzyko niby zawsze jest.

Edit

pcie czy to 2.0 czy 3.0 może podać 75W wiem że w internetach są sprzeczne informacje ale sprawdź  wikipedie . W polskiej, niemieckiej jak i angielskiej wersji piszą to samo.