GTX 750TI- kompatybilność

(Deywid20) #1

Witam
Mam pytanie czy do stacji bazowej Dell Optiplex 755 będzie pasowała karta GTX 750TI?

z góry dziękuję za odpowiedź

(januszek) #2

To zależy od konkretnej wersji tego modelu Dell Optiplex 755, o którą pytasz oraz od konkretnego modelu karty.

(Lelem) #3

Jeżeli typ obudowy to Tower (mini, big), to powinno działać, aczkolwiek zasilacz może (nie musi) mieć drobne problemy z tą dodatkową kartą.

(Deywid20) #4

Jest to typ MT. Zatem lepiej wymienić na inny zasilacz?

(januszek) #5

To zależy od tego jaki tam jest obecnie.

(Lelem) #6

Jeżeli dobrze pamiętam, były montowane zasilacze o mocy 250W. Warto to sprawdzić. O ile na taki zestaw w zupełności to wystarczy, to już przy dodatkowej karcie graficznej może doskwierać brak mocy.

(Deywid20) #7

Moc 305W

(JNJN) #8

A konfiguracja to?

Zasilacz powinien sobie dać radę, tylko nie wiem, czy w ogóle ruszy, bo firmówki są kapryśne.

Odczytaj z obudowy zasilacza jego parametry.

(Lelem) #9

Teoretycznie powinno wystarczyć :wink:

(Deywid20) #10

co do karty to np ta

(Deywid20) #11

@JNJN
Ogólnie to ja właśnie kompletuje podzespoły żeby złożyć komputer do gier i baza została dzisiaj dopiero wysłana i będę miał ją na jutro dlatego aż takich szczegółów nie jestem w w stanie dzisiaj napisać

(Lelem) #12

Powinno być ok. Zasilacz powinien dać sobie radę.

(JNJN) #13

To napiszesz szczegóły jutro.

(Deywid20) #14

@JNJN
ok :slight_smile:

(Deywid20) #15

@JNJN

właśnie rozpakowałem komputer, mam dać zdjęcie zasilacza?

(JNJN) #16

Tabliczki znamionowej i jaki jest CPU założony i ile pamięci zainstalowanej.

I jakbyś czasem kupował kartę grafiki, to tak, aby można było ją zwrócić, bo może nie pracować.

(Deywid20) #17

ogólnie to ja składam taki sam jak z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=F5mr6U0Af3Y&t=599s

procesor czyli q6600 i ram są w drodze

(Deywid20) #18

co do karty to z typu 750 OC na ogłoszeniach są tylko z 1GB pamięci a wolałbym 2GB, na filmiku jest powiedziane o tej 750TI ale jest o 10% mocniejsza i teraz się zastanawiam czy będzie ok

(JNJN) #19

Na +12 V masz 260 W.

Raczej OC tego Q6600 jest ryzykowne przy tym zasilaczu.

Karta może na tej firmówce nie ruszyć? dlatego musisz mieć możliwość zwrotu.

(Deywid20) #20

więc zmiana zasilacza na mocniejszy załatwi sprawę?