GTX 750TI- kompatybilność

Witam
Mam pytanie czy do stacji bazowej Dell Optiplex 755 będzie pasowała karta GTX 750TI?

z góry dziękuję za odpowiedź

To zależy od konkretnej wersji tego modelu Dell Optiplex 755, o którą pytasz oraz od konkretnego modelu karty.

Jeżeli typ obudowy to Tower (mini, big), to powinno działać, aczkolwiek zasilacz może (nie musi) mieć drobne problemy z tą dodatkową kartą.

Jest to typ MT. Zatem lepiej wymienić na inny zasilacz?

To zależy od tego jaki tam jest obecnie.

Jeżeli dobrze pamiętam, były montowane zasilacze o mocy 250W. Warto to sprawdzić. O ile na taki zestaw w zupełności to wystarczy, to już przy dodatkowej karcie graficznej może doskwierać brak mocy.

Moc 305W

A konfiguracja to?

Zasilacz powinien sobie dać radę, tylko nie wiem, czy w ogóle ruszy, bo firmówki są kapryśne.

Odczytaj z obudowy zasilacza jego parametry.

Teoretycznie powinno wystarczyć :wink:

co do karty to np ta
https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-gtx-750-ti-2gb-CID99-IDoOf0a.html#08973c0fce

@JNJN
Ogólnie to ja właśnie kompletuje podzespoły żeby złożyć komputer do gier i baza została dzisiaj dopiero wysłana i będę miał ją na jutro dlatego aż takich szczegółów nie jestem w w stanie dzisiaj napisać

Powinno być ok. Zasilacz powinien dać sobie radę.

To napiszesz szczegóły jutro.

@JNJN
ok :slight_smile:

@JNJN

właśnie rozpakowałem komputer, mam dać zdjęcie zasilacza?

Tabliczki znamionowej i jaki jest CPU założony i ile pamięci zainstalowanej.

I jakbyś czasem kupował kartę grafiki, to tak, aby można było ją zwrócić, bo może nie pracować.

ogólnie to ja składam taki sam jak z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=F5mr6U0Af3Y&t=599s

procesor czyli q6600 i ram są w drodze

co do karty to z typu 750 OC na ogłoszeniach są tylko z 1GB pamięci a wolałbym 2GB, na filmiku jest powiedziane o tej 750TI ale jest o 10% mocniejsza i teraz się zastanawiam czy będzie ok

Na +12 V masz 260 W.

Raczej OC tego Q6600 jest ryzykowne przy tym zasilaczu.

Karta może na tej firmówce nie ruszyć? dlatego musisz mieć możliwość zwrotu.

więc zmiana zasilacza na mocniejszy załatwi sprawę?