Gtx 770 oc edition

1
Witam zakupiłem Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit)
Jest jeden problem wentylator się kręcą ale nie ma obrazu,speaker daje 1 długi dźwięk i 2 krótkie.

Specyfikacja
Core 2 Quad Q 6600 SLACAR 0 2.4Ghz podkręcony do 2.9
Ram:8 gb ddr2 800Mhz
Zasilacz:530w Thermaltake SE 80+

Thermaltake Smart SE 530W
Płyta Główna Asus P5q SE Plus

Oddałem ją do serwisu na diagnozę ,po diagnozie dostałem informacje że karta może działać tylko musi być wygrzana w specjalistycznym sprzęcie czy coś.Koszt takiego zabiegu to 50 zł lecz pan poinformował ze może to działać tylko przez chwilę. Podłączyłem ją do swojego pc lecz jest to samo nie mam sygnału na monitorze, 1 sygnał 2 krótkie.Dodam ze jak wkładam karte do slotu PCI E nie ma takiego jakby kliknięcia czy zatrzasku ale gdy wkładam HP GTX 760 1,5Gb jest takie klikniecie może muszę wyjąć all z PC i przetestować na obudowie nie w niej.Wentylatory działają normalnie nie na 100 %.I jeszcze jedno jak karta jest włożona wszystkie zasilanie jest podłączone to tak jakby system startował ale nie ma obrazu pisze brak sygnału.Jak włożę z powrotem gtx 760 to murze od nowa wprowadzać informacje w biosie. Nie wiem dlaczego ale myślę że chodzi tutaj bardziej o bios karty GPU,mam płyte w sli wiec połączę je i może wykryje GTX 770 i wtedy zaktualizuje jej bios.Proszę o jakieś porady co mogę jeszcze zrobić

Rozumiem, że kupiłeś kartę używaną? Zwróć ją.

Jeśli w serwisie dostałeś taką diagnozę, można by się zasugerować, że problemem są styki na płycie karty, a proces wygrzewania miałby je połączyć - o takim sposobie naprawy można poczytać, faktycznie działa, ale z tego co wiem, trzeba go co chwilę powtarzać, bo karta sama się nagrzewa w czasie pracy i styk znowu się przerywa.

Poszukaj na google tematów pt: karta graficzna w piekarniku.

Mój kolega tak robił z kartą, działało przez jakiś czas a potem znowu powtórka z rozrywki. Potem i tak kupił nową kartę, bo takie grzanie było totalnie bez sensu.

To tylko taka sugestia jeśli serwis miał rację.

Ha ha… specjalistyczny sprzęt? Koleś wciska Ci kit, a ten specjalistyczny sprzęt to piekarni. Jak by to powiedzieć kupiłeś… zepsutą kartę. Oddaj ją jak możesz i nie baw się w próby jej naprawiania, bo do tego faktycznie potrzebny jest naprawdę dobry sprzęt i jeszcze lepszy fachowiec, który podejmie się reballingu.

własnie rebeling moim zdaniem nie opłacalny a w piekarniku juz była xD

no to pozostaje piekarnik? :confused: Oczywiście zakładając, że serwis miał rację.

co myślisz abym wydał te 50 zł karta kosztowała 200zł na diagnoze dałem 25 i 50 teraz czy warto ?

Nie warto, gdyż po jakimś czasie może się okazać, że będziesz musiał wydać kolejne 50 zł, gdyż takie wygrzewanie jest tylko czasowe, nie opłacalne, zwróć tą kartę i po sprawie.

Jeśli karta nie działa na żadnym komputerze, a jedyną opcją jest wygrzewanie, to nie ma to sensu. Szkoda nerwów i pieniędzy…

tak tez myslałem wygrzałem ją 2 razy i nic nie było zero reakcji no nic dobrze ze gtx 760 uratowałem był bład sterownika pomogło flashowanie biosa karty i patzre działa a dałem za nia tylko 50 zł hahaha

nie mogę zwrócić karty no cóż 200 zł poszło ale moze sprzedam chłodzenie a jak nie to bedzie jako ozdoba w moim pokoju jestem informatykiem wiec bedzie mega xD

Chłodzenie spokojnie sprzedasz :slight_smile: