GTX 770 vs 760 vs zasilacz

Hej,

zastanawiam się nad zakupem GF GTX 770, ale mam pewne wątpliwości w zakresie opłacalności zakupu 770. Czy według Was warto dopłacić 350-400zł i wziąć 770 zamaist 760? Główne “za”, które skłaniają mnie do zakupu 770 to większa ilość jednostek cieniujących i większa przepustowość pamięci niż w 760.

 

Pozostaje jeszcze kwestia zasilacza. Nie popisałem się podczas ostatniej rozbudowy kompa i kupiłem SilentiumPC Vero L1 500W. Pytanie czy ten zasilacz pociągnie 770. Z moich wyliczeń wynika, że tak, ale spotkałem się w internecie z opiniami, że GPU-z zgłasza braki energi przy zasilaczach 550W.

770 bierze sporo więcej prądu. Tutaj masz wykresy, są obydwie w idle i stressteście. Jeśli będziesz ją brał to zasilacz też raczej do wymiany… 

jak nie będziesz  nic podkręcał to wystarczy ,masz 432W na lini +12

spc-vero-l1-6.jpg

 

co nie zmienia faktu,że warto go kiedyś wymienić na lepszy o większej sprawności

Jeżeli chodzi o wydajność: 770 jest sporo lepsza niż 760. 

Zasilacz natomiast spokojnie wystarczy do takiej karty + tego i5 który posiadasz.

Jeszcze pojawiła się opcja GTX 970. Wydoi mnie z kasy totalnie, ale jest mniej proądożerna od 7xx, poza tym powinna starczyc na dłużej. Zgłupiałem.