GTX 960M - problem ze sterownikiem


(d4mi4n) #1

Witam. Od dwóch dni próbuję wgrać odpowiedni sterownik w moim laptopie Lenovo y700. Mam windowsa 10 x64 no i próbowałem sterowników nowych jak i starych ze strony nvidii. Wgrywałem również poprzez geforce expirience a wszystkie sterowniki usuwałem driver unistallerem bądź bezprośrednio w menadżerze zadań. Windows sam wgrywał jakieś aktualizacje do karty grafiki które też nie pomogły.


(lordjahu) #2

Wywal obecne, zrestartuj system.
ściągnij i zainstaluj - http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/124407/pl


(LORDEK) #3

Jaki komunikat i kod błędu przy karcie graficznej masz w menedżerze urządzeń? To istotne, bo wygląda, że sterownik się zainstalował, ale z jakiegoś powodu dalej jest konflikt, ew. system nie może uruchomić karty graficznej z jakiegoś innego powodu - w najgorszym przypadku fizyczna awaria grafiki.


(d4mi4n) #4

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)


(d4mi4n) #5

instalowałem już je :wink:


(LORDEK) #6

Spróbuj zainstalować sam goły sterownik bez dodatkowych gadżetów takich jak Geforce Experience, psyhx itp. Odpowiednie opcje powinny być w instalatorze. Wcześniej wywal cały szajs od Nvidia z pomocą Display Driver Uninstaler. Problem z Gforce na laptopach się często powtarza, jeżeli w laptopie mamy druga kartę graficzną - nawet chyba nie ma laptopów bez niej. Zostaje rzeźbienie, ew. przywrócenie systemu sprzed awarii i próbowanie jeszcze raz instalacji.


(lordjahu) #7

Próbowałeś zainstalować w trybie awaryjnym ?


(d4mi4n) #8

spróbowałem zainstalować sam sterownik i nie pomogło niestety. Jeśli chodzi o przywrócenie to nie za bardzo bo robiłem formata i ewentualnie musiałbym instalować system :confused:


(d4mi4n) #9

Właśnie to zrobiłem i po restarcie do normalnego trybu problem pojawił się ponownie.


(LORDEK) #10

Doinformowałem się i jest jeszcze jedna metoda. Wchodzisz do BIOS, wyłączasz grafikę hybrydową (przełączanie się między grafikami). Zostawiasz tylko integrę. Instalujesz najświeższe sterowniki integry robiąc totalny uninstall z pomocą DDU wcześniejszych. Po tym wchodzisz do Bios, włączasz dedykowaną - jeżeli jest możliwość to wyłączasz integrę. Odpalasz na dedykowanej Windowsa, nie powinno być problemu. Robisz totalny reinstall sterowników Nvidii, najlepiej DDU. Instalujesz najświeższe, podpisane cyfrowo sterowniki do Geforce i sprawdzasz czy na nich działa Windows. Jak tak to wracasz do BIOS i z powrotem włączasz grafikę hybrydową. Jeżeli wszystko będzie grało to jesteś w domu.


(d4mi4n) #11

Jakiś czas było spoko ale znów sterowniki same się usunęły :C