GTX 970 zablokowany na 135 MHz

Witam. Ostatnio czyściłem kartę graficzną i po złożeniu zapomniałem podłączyć wiatrak (XD), włączyłem far cry new dawn i komp się wyłączył po jakichś 3-4min po ponownym włączeniu w żadnej grze nie mogłem przekroczyć 10 fps. Na hwmonitor jest informacja, że pobór jest na poziomie 260% zaś mhz ciągle stoi na poziomie 135. Wszystko co było na google już chyba próbowałem, mianowicie; restart biosu, próba reinstala sterowników od 2k15 w górę, sterowniki do płyty głównej. Pozostało mi chyba tylko spróbować zreinstalować system, podejrzewam, że karta po osiągnieciu jakiejś temperatury weszła w tryb idle teraz pytanie jak z tego wyjść… Nie wiem czy karta mogła się spalić albo zepsuć w jakiś sposób bo żadnych artefaktów nie ma…

Gigabyte mt68 s2
amd fx 4300
8gb ram

próbowałem w afterburner, wszystkimi suwakami mogę sterować oprócz oczywiście core clock… w ustawieniach zmienilem to z 0 na 1… Dalej dupa :frowning: dzisiaj wezmę jeszcze kartę do kolegi sprwdzić czy to wina karty bądź samego kompa, jakieś inne propozycje? Może ta karta po prostu umarła… :confused:

Próbowałem flashowac bios karty na sekunde moc wraca na ponad 1000mhz po czym z powrotem wraca do 135mhz…