Gtx460 dźwięk hdmi

Zastanawia mnie pewna rzecz. Jak wiadomo hdmi przesyła zarówno obraz jak i dźwięk. Zakładam że wyjście karty gtx460 1GB przesyła też zarówno dźwięk jak i obraz. Chciałbym podłączyć tv poprzez hdmi i z tego co się orietnowałem nie powinno być problemu z dźwiękiem.

Ale tutaj mam jedno małe pytanie do osób które znają się na tym lepiej. Czy powiedzmy da się zrobić tak, aby przez hdmi leciał dźwięk i obraz na tv, a równocześnie z głośników komputerowych równocześnie leciał jakis inny dźwięk. Chodzi mi tak jakby o niezależne źródła dźwięku.

Dzięki za pomoc. Miłego dnia.

Bzdura na resorach. Karta graficzna ma wbudowany układ dźwiękowy i przez HDMI poleci obraz i dźwięk.

Z karty dźwiękowej możesz sobie możesz sobie odtwarzać coś innego. Musisz tylko odpowiednio poustawiać sobie soft, żeby z jednego dźwięk leciał przez kartę graficzną, a z drugiego przez dźwiękową.

Zgadza się. Tak jak pisze @CZiPEN. Teoretycznie będzie działać ale w praktyce mogą być przebicia co skutkuje nakładaniem się dźwięków. Musisz pokombinować.

Tak właśnie myślałem. A zakładając że jakimś cudem nie będe miał dźwięku przez hdmi, to jak mogę zrobić żeby mieć audio na tv? Niestety mój tv nie posiada s pdif. Zostaje tylko jack<->jack, tak??

Powinno działać,umie działa dźwięk przez hdmi.Zmień tylko w ustawieniach dźwięku na domyślny jak na screenie

beztytuuztd.jpg

Ok. Dzięki za wskazówki. Jak będe miał kabel to podłącze i posprawdzam oraz oczywiście napisze czy wszystko gra. Dzięki wszystkim

tak jak napisał ktoś wyżej wszystko da rade.

możesz np w Aimpie sb ustawić inne zródło dzwieku .

ale szczerze mówiac nie wiem po co ci to tak po prostu z ciekawośći pytasz.?

MrBeckham666

Nie do końca. Chcę jedno źródło dźwięku puścić przez hdmi na tv, a poprzez głosniku bądź słuchawki mieć coś innego i chce się upewnić czy to zadziała.

Dodane czwartek, 7 marca 2013, 21:20

Nie mam żadnego problemu z dźwiękiem przez HDMI. Nawet nic nie trzeba było konfigurować. Jedynie co może przeszkadzać, to konieczność przełączania się pomiędzy domyślnymi urządzeniami (hdmi lub głośniki). Znalazłem fajną baaaaaaardzo rozbudowaną aplikację XBMC. Posiada ona wsparcie i możliwość konfiguracji wyjścia dźwięku i wideo, tak więc można wszystko śmiało konfigurować.

Temat uznaję za rozwiązany, także dzięki wszystkim za wypowiedzi.