GTX580 - jednoczesne podłączenie monitora i TV

Witam.

Niedawno zakupiłem telewizor LG Smart TV 32LS570S i dziś chciałem go podłączyć do komputera (grafika MSI N580GTX Twin Frozr II/OC). Monitor mam podłączony przez kabel hdmi a telewizor przez dvi-d. Dlatego tak, bo akurat takie są długości kabli i inaczej się nie dało. Siedziałem godzinę i efekt był ciągle taki sam… na tv wyskakiwał ekran informujący o braku sygnału. Aż w końcu coś mnie tchnęło i zacząłem sobie zmieniać rozdzielczość wyświetlaną na tv no i w końcu obraz się na nim wyświetlił. I tutaj właśnie pojawia się parę pytań…

  1. Czemu przy domyślnych ustawieniach 1080p i 60hz nie ma sygnału? A np na 1080i i 30hz już jest? Co więcej na 1080p ale z 29hz obraz się pojawia.

  2. Zastanawia mnie też również to, czemu akurat najwięcej w jakiejkolwiek rozdzielczości jest 60hz skoro tv ma odświeżanie 200hz? To przecież mój stary monitor który kupiłem z 4 lata temu ma 75hz :stuck_out_tongue_winking_eye:

  3. Czy przy tak niskim odświeżaniu da się w ogóle grać zachowując przy tym dobrą jakość? Przecież 29hz przy rozdzielczości 1080p to chyba troszeczkę mało?

Zamieś kable i sprawdź czy problem występuje.

Zaglądnij do instrukcji obsługi i sprawdź na jakich parametrach twój telewizor może wyświetlać obraz z gniazda DVI. Jeżeli używasz jakiś przejściówek musisz je odłączyć.

Komputer sam powinien pokazać w opcjach rozdzielczości wszystkie dostępne dla twojego telewizora.