Gtx660 vs gtx760

Którą karte oplaca sie lepiej kupić ?

Czekałem specialnie na premiere i testy i jestem pozytywnie zaskoczony.

Czy opłaca sie kupić GTX760 za ~1000zł ? w stosunku do GTX660 ~760zł

GTX760 jest porównywalny do GTX660Ti

jest dość duża przewaga fps około 10-15 fps

Czy może poczekać na spadek ceny GTX660 ?

Co o tym myślicie ?

Kupuj 760, lepsze osiągi w grach. Lecz 660 też ma dobre, zależy na ile lat ma ci karta starczyć :slight_smile:

GTX 760 jest dużo wydajniejsza.

Do wyjścia następnej architektury lub dx12

Dodane 25.06.2013 (Wt) 18:10

chodzi mi o porównanie którą lepiej sie opłacaca - wiadomo 760 wydajniejsza ale droższa, może taniej można miec to samo

Z 760 będziesz zadowolony. Zawsze lepiej mieć te kilka klatek więcej, płynność w grze lepszą i móc grać w nowsze gry bez konieczności dokupywania nowej karty za kilka lat.

Ja bym wziął jeszcze pod uwagę to, że 90% dzisiejszych produkcji to porty z konsol, które zapewne na jednej i drugiej karcie będą działać bardzo dobrze albo średnio.

Za GTX660:

  • Niższa cena

  • Niższa temperatura

  • Mniejszy pobór prądu (jeżeli to dla Ciebie istotne)

Za GTX760:

  • Wydajność na poziomie GTX660Ti

  • Wg mnie obecnie najlepsza karta do 1100PLN

GTX 760 jest wydajnościowo, pomiędzy GTX 660Ti a GTX 670.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl

bardzo dobry link pokazuje ze radeon z szyna pamieci 384 bit do GF 660 co ma 192 bit to badziew szkoda kasy :slight_smile:

… co tu porównywać kary GTX660 z GTX760?

GTX660 jest o jedną czwartą ceny tańszą, czyli o jakieś 250 zł (“kawał grosza”) i w swoim przedziale cenowym jest najwydajniejszą kartą.

btw. wg mnie GTX760 to żadna rewelacja - trochę lepiej usmażony stary kotlet

czy są gdzieś testy bez MSAA, AF … itp ?

Dodane 30.06.2013 (N) 0:19

ile to zabiera fps-ów ?

Dodane 30.06.2013 (N) 0:22

niby kotlet ale ma około 10-15 fps wiecej w najnowszych grach - czy to dużo ? i warto przepłacać - jak z przyszłością w grach które sie pojawią ?

czy 35/45 a 60 fps widać różnice ?

Cześć,

w zasadzie do płynnej rozgrywki starczy około 30 fps - więc na chwilę obecną nie opłaca sie brać lepszej karty, ale za kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy jednak zobaczysz że bylo warto.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

przeglądając testy … 7870 mógłby jeszcze wejść w grę. (biorąc pod uwagę 660)

?

(procesor i5 750 @4Ghz i 8GB DDR3)

greghostor najlepsze jest to, że na jednym portalu właśnie pisali i testowali karty i się okazało, że CPU Intela lepiej współgra z kartami ATI, a Geforce działa lepiej na CPU AMD. To można też się tym sugerować. Co do wydajności to w testach syntetycznych to jest parę klatek więcej na korzyść ATI. Teraz to się rozbija jaka cena za jedną i drugą kartę jest.