GTX660TI czy GtX670?

Witam,

W najbliższym czasie kupuję komputer do gier. Wszystkie części już wybrałem łącznie z kartą graficzną GTX660Ti, lecz natknąłem się na GTX670 (o 400zł droższą). I teraz mam pewien dylemat. Otóż nie wiem czy opłaca się wydać te 400zł na lepszy model i czy poprawi widocznie wydajność w grach. Całość wyliczyłem na + - 3500zł bez 670 (Nie zabardzo mi na rękę dopłacanie, chyba że będzie się opłacało). Liczę na waszą pomoc i wiedzę.

PS: Poradźcie też jaki producent byłby dobry w przypadku grafy.

Sprzęt:

procesor: i5-3570k

płyta główna: Asus P8Z77-V LX2

pamięć ram: DDR3 2x 4gb 1600MHz

dysk twardy: 1TB SATAIII

zasilacz: Corsair VS 650W ATX 120mm

karta graf: GTX660ti / GTX670

Pozdrawiam,

HateQo

W jakim sensie opłacało.

Jeśli chcesz wydajniejszą kartę graficzną to bierz 670.

Właśnie chodzi mi jak wydajniejszą. Dla 10fpsów nie opłaci mi się wydawać 400zł.

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

jak widać różnica jest nieznaczna

Test kart graficznych link (jest też uwzględniony GTX670).

To już sam musisz oszacować czy różnica w wydajności między kartami jest tyle warta.

Będzie warta jeżeli różnica między nimi będzie duża. Te 10fps podałem przykładowo.

sprawdz sobie na gamepleyach jakie sa wyniki w grach

W Far Cry’u 3 różnica wynosi gdzieś tak do 10fpsów. W Bf3 raczej nie ma różnicy. Wychodzi na to że wezmę GTX660TI. Gdybym miał te 400zł bez szwanku to bym wziął 670tke, ale ta tez jest bardzo dobra i będę zadowolony. Teraz narzuca się pytanie. Jaki producent?

Ja pod uwagę brał bym Gigabyte i Asus (osobiście wziąłbym Giga)

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na GTX660Ti. Daje radę a jeżeli przestanie to dokupię kolejną (płytka ma 2 wejścia na karte) i będzie git.

Pozdrawiam,

HateQo