"Gubienie dysków"

Od pewnego czasu mam ogromny problem z kompem. Podczas pracy giną dyski HDD. Efektem tego jest wieszanie się systemu :-x. Po ręcznym restarcie okazuje się zazwyczaj, że nie może systemu załadować, bo nie ma dysków HDD (bios ich nie widzi). W komputerze ostatnimi czasy wymieniłem wszystkie podzespoły z pominięciem zasilacza i obudowy.

Kiedy działa poprawnie, a czasami tak jest, to śmiga 1-sza klasa :lol: .

POMOCY! !!

I może tu problem - sprawdź kompa na mocniejszym zasilaczu.

Może coś masz kręcone ustaw na standard.

I dokładnie konfiguracaja kompa i jakie dyski i jak podpięte.

może słabo podpięte dyski, chociaż wątpie w to jak raz działa a raz nie,

bardziej prawdopodobny uważam problem z zasilaczem…

jezeli dyski zwieszaja sie albo wlaczaja i wylaczaja podczas pracy win to podepnij stacje dykietek pod cdroma albo odlacz, u mnie dysk wylaczal sie jak mialem podpiety razem ze stacja dykietek i to dopiero po roku zaczelo sie dziac, moze pomoze. No chyba ze nie masz stacji dyskietek.

Miałęm podobny problem, pomogła wymiana kabli :slight_smile:

Zobacz na innych taśmach

Złączono Posta : 27.09.2006 (Sro) 19:06

Dziękuję wszyskim :slight_smile:

Szelki nowe też nie pomogły

Ku mojemu zdziwieniu poprawiło się jak podkręciłem zegar w biosie na 174MHz (był standard 166MHz), ale i tak planuje zakup nowej, cichszej i mocniejszej zasiłki

o satcji dyskietek zapomiałem :?

może coś lawaliła. Jedno pewne, że to problem sprzętowy a nie programowy, bo podczas pracy Linuxa także się tak działo.

Pozdrawiam

zobacz najpierw czy bez stacji dyskietek podziala, a najlepiej to podlacz tylko dysk (bez cd, dvd, i nieszczesnej stacji dyskietek), wtedy bedziesz mial pewnmosc ze to wina dysku, bo mozliwe ze jest wadliwy

a jak nie to kup nowego zasliacza, chociaz to rozwiazanie ostateczne

Znalazłem przyczynę :? winny był wyłącznie jeden z dysków HDD, a dokładniej gniazdo jego zasilania. Jak pisałem wcześniej “ku mojemu zdziwieniu…” przewody wtedy od zasilacza były lekko naciągnięte i nie było przerwań w zasilaniu. Zorientowałem się dopiero po zakupie nowej obudowy z nowiutkim mocniejszym zasilaczem, gdy przełożyłem podzespoły problem powrócił :cry: Więc czeka mnie także wymiana dysku :frowning:

Wszystkim TNX i pozdrawiam