Gubienie pliku NTLDR

Witam,

Nie wiem czy to ten dział ale od czegoś trzeba zacząć, w razie czego moderator może przeniesie. Mam (w zasadzie siostra, ale to ja zawsze naprawiam jej kompy) taki problem.

Po zainstalowaniu systemu komputery gubią plik NTLDR.

Działają przez jakiś czas lub tylko do następnego restartu.

Przeskanowałem dyski twarde skandyskiem systemowym ze skanem powierzchni a HD Tune nie pokazuje ani błędów ani problemów, nawet załatwiłem inny dysk i robi się to samo.

Zamiana taśmy nic nie dała a cd rom pokazuje błąd 14 lub 7 (to w 1 przypadku).

Czy macie pomysły co w tych kompach siedzi (2 niezależne komputery).

Witaj taki symptom wskazuje na Ram nie na dysk na dysku plik jest ale po załadowaniu do pamięci sie gubi podczas startu Przeskanuj pamięć Memtestem 86+

jak wykryje błędy to masz przyczynę jak nie to pisze to cos pokombinujemy.

Ja np miałem ze rożne pliki miały błędy systemowe programów włączam memtest i się okazuje ze po 1 min pracy 15k błędów wymieniłem ram i jak ręka odjoł :smiley:

wielkie dzięki, dam znać jak przetestuje

Z braku czasu na dogłębne zbadanie problemu napisze tylko ze 1 komp po wyjęciu 1 kości pamięci działa od kilku dni bez przerwy (wcześniej zazwyczaj do 1 restartu)

Co do drugiego i samych kości to trochę to potrwa ale napisze jak zbadam temat

c.d.

Po zainstalowaniu od nowa systemu na mojej kości pamięci komp się uruchamia i nawet zainstalowałem sterowniki i antywirusa, muszę teraz tylko przetestować przy większym wykorzystaniu pamięci i procesora i jak się nic nie zmieni to uważam problem za rozwiązany.