Gumkowanie warstwy w Paint Shop Pro XI

Witam!

Jestem użytkownikiem już trochę przestarzałego Paint Shop Pro 7 i mam zamiar zakupić najnowsza wersje XI. W tym celu najpierw ściągnąłem sobie wersje testowa i nie mogę dopatrzeć sie jednej a za razem ważnej dla mnie opcji która jest w PSP 7. Wytłumaczę na przykładzie:

W PSP 7 po zaznaczeniu danego elementu na zdjęciu wybieram opcje: Warstwy->Nowa warstwa dopasowana->Jaskrawość/kontrast i np. przyciemniam zaznaczony element. Następnie po wybraniu opcji Gumka lewym przyciskiem myszy mogel dowoli wymazywać przyciemniony obszar warstwy lub prawym przyciskiem powodować powrót tego co wcześniej wymazałem. W PSP XI nie działa mi taka opcja :frowning: Probowałem każdą możliwą gumkę w tym programie bez efektu jaki miałem w PSP 7. Wie ktoś może jak zrobić żeby gumka w PSP XI działała tak jak w PSP7?

Lukas.s - Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Nie trzeba nic robić.Gumka w PSPXI działa tak samo jak opisujesz w PSP7.Więcej informacji o PSPXI znajdziesz tutaj http://www.dziadekjanek.vdd.pl/

wszystko jest nie masz tego bo masz wersje testowa napewno. Ja też z 7 przerzuciłem się na XI :slight_smile: