Gwałtowne zmiany prędkości pobierania

Witam

Włączyłem wczoraj ściąganie pliku torrent w programie uTorrent i co zauważyłem? prędkość ściągania bardzo szybko się zmienia i “przeskakuje”. Zmiany tej prędkości są bardzo duże, np. ściąga 20kb/s potem przeskakuje na przykład na 60, 95, 130. Takie skoki są na przestrzeni 2-3 sekund. Podobna sytuacja dzieje się w drugą strone tj. z większych na mniejsze. Czasami utrzyma przez 30 sekund na danym poziome i później znowu skacze. Czy to jest normalne? dlaczego tak się dzieje?

możliwe że Twój ISP “przeszkadza” torrentowi. Ale żeby być pewnym musiałbyś posniffować trochę.

Jaki masz znaczek na dole programu?

Losowałeś porty?

możliwe że Twój ISP "przeszkadza" torrentowi. Ale żeby być pewnym musiałbyś posniffować trochę.

co to jest ISP ? co to znaczy posniffować?

Jaki masz znaczek na dole programu?

nie wiem o jaki znaczek chodzi więc dołączam screen’a http://w560.wrzuta.pl/obraz/5LkzL2SvLbQ/clipboard01

Losowałeś porty?

Nie losowałem nic. Jak zainstalowałem program tak ściągam. Tylko limity poustawiałem na 0 czyli brak limitów

ISP - Internet Service Provider - Dostawca internetu

sniffowanie - podsłuchiwanie sieci i ściąganie pakietów z niej (jedna z metod hakerskich)

Znaczek jest okej, chodzi o to zielone na dolnym pasku programu. Jak będzie żółte, to może być problem z połączeniem.

Spróbuj jeszcze raz wylosować porty (Opcje :arrow: Połączenie :arrow: będzie pokazany jakiś numerek, obok niego pole Losuj czy podobnie, kliknij, restart uTorrenta). Może pomoże.

restart czyli wyłączyć i włączyć, tak ?

te porty losować czy dany plik się ściąga?

Restart - tak

Nie. Po prostu wylosuj i zrestartuj.

niestety losowanie nie pomogło :frowning:

Primo: Słaby torrent

Secundo: Mało wysyłają. A w ogóle ściągasz dwa naraz. :wink:

Terzio: Na przyszłość usuń nazwy ściąganych plików, bo za chwilę ten temat zostanie zablokowany.

dlaczego zostanie zablokowany ? z tego co ostatnio czytałem dozwolone jest ściąganie filmów pod warunkiem ze zostaną one usunięte z dysku twardego do 24 godzin po ściągnięciu… ??

Ludzie wciąż wierzą w te 24 godziny? Jest legalne pobieranie filmów i muzyki, jeśli nie udostępniasz, a ściągając z torrentów udostępniasz przy okazji.

1)Dokładnie słaby torrent. Mało osób udostępniających.

2)Jakie ma znaczenie, ściąganie dwóch plików w tym samym czasie? Prędkość się rozkłada na 2 i tyle.

Podsumowując:

Wszystko jest w porządku.

Znajdź torrenty z lepszą ilością osób udostępniających lub poczekaj może jeszcze te się rozkręcą. :slight_smile:

Pozdrawiam.