Gwałtowne zmiany prędkości pobierania

(Darek Dziuba) #1

Witam

Włączyłem wczoraj ściąganie pliku torrent w programie uTorrent i co zauważyłem? prędkość ściągania bardzo szybko się zmienia i "przeskakuje". Zmiany tej prędkości są bardzo duże, np. ściąga 20kb/s potem przeskakuje na przykład na 60, 95, 130. Takie skoki są na przestrzeni 2-3 sekund. Podobna sytuacja dzieje się w drugą strone tj. z większych na mniejsze. Czasami utrzyma przez 30 sekund na danym poziome i później znowu skacze. Czy to jest normalne? dlaczego tak się dzieje?

(BenderBendingRodriguez) #2

możliwe że Twój ISP "przeszkadza" torrentowi. Ale żeby być pewnym musiałbyś posniffować trochę.

(Chillout) #3

Jaki masz znaczek na dole programu?

Losowałeś porty?

(Darek Dziuba) #4
możliwe że Twój ISP "przeszkadza" torrentowi. Ale żeby być pewnym musiałbyś posniffować trochę.

co to jest ISP ? co to znaczy posniffować?

Jaki masz znaczek na dole programu?

nie wiem o jaki znaczek chodzi więc dołączam screen'a http://w560.wrzuta.pl/obraz/5LkzL2SvLbQ/clipboard01

Losowałeś porty?

Nie losowałem nic. Jak zainstalowałem program tak ściągam. Tylko limity poustawiałem na 0 czyli brak limitów

(Hitm3n) #5

ISP - Internet Service Provider - Dostawca internetu

sniffowanie - podsłuchiwanie sieci i ściąganie pakietów z niej (jedna z metod hakerskich)

Znaczek jest okej, chodzi o to zielone na dolnym pasku programu. Jak będzie żółte, to może być problem z połączeniem.

Spróbuj jeszcze raz wylosować porty (Opcje :arrow: Połączenie :arrow: będzie pokazany jakiś numerek, obok niego pole Losuj czy podobnie, kliknij, restart uTorrenta). Może pomoże.

(Darek Dziuba) #6

restart czyli wyłączyć i włączyć, tak ?

te porty losować czy dany plik się ściąga?

(Hitm3n) #7

Restart - tak

Nie. Po prostu wylosuj i zrestartuj.

(Darek Dziuba) #8

niestety losowanie nie pomogło :frowning:

(greh) #9

Primo: Słaby torrent

Secundo: Mało wysyłają. A w ogóle ściągasz dwa naraz. :wink:

Terzio: Na przyszłość usuń nazwy ściąganych plików, bo za chwilę ten temat zostanie zablokowany.

(Darek Dziuba) #10

dlaczego zostanie zablokowany ? z tego co ostatnio czytałem dozwolone jest ściąganie filmów pod warunkiem ze zostaną one usunięte z dysku twardego do 24 godzin po ściągnięciu... ??

(kijek) #11

Ludzie wciąż wierzą w te 24 godziny? Jest legalne pobieranie filmów i muzyki, jeśli nie udostępniasz, a ściągając z torrentów udostępniasz przy okazji.

(Chillout) #12

1)Dokładnie słaby torrent. Mało osób udostępniających.

2)Jakie ma znaczenie, ściąganie dwóch plików w tym samym czasie? Prędkość się rozkłada na 2 i tyle.

Podsumowując:

Wszystko jest w porządku.

Znajdź torrenty z lepszą ilością osób udostępniających lub poczekaj może jeszcze te się rozkręcą. :slight_smile:

Pozdrawiam.