Gwarancja Lenovo y720

Witam
Mam pytanie na temat gwarancji lenovo

Planuje kupić laptopa Lenovo y720 i5 z gtx 1060
Mam jego numer seryjny i ma wpisy w gwarancji
https://pcsupport.lenovo.com/us/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y720-15ikb/80vr/80vr0066pb/pf0qdrzf/warranty

Laptop jest nowy z mediamarkt kupiony 14.04.2019 i niby ma mieć 2 lata gwarancji.
Od sprzedającego mam fotkę paragonu i pudełka. Cena za laptopa 3 300 zł

Chciałbym prosić o radę w sprawie tej gwarancji i czy warto za te pieniądze ?
Pytanie o gwarancję z wpisów wynika że gwarancja kończy się w tym roku

Z góry dziękuję i pozdrawiam Wojtek

Jak jest nowy jak masz, date rozpoczęcia gwarancji:

Data rozpoczęcia: 2017-05-22

Chyba że coś pomyliłeś.

Nic nie rozumiem, on niby dał 2400 (cena za mała jak na ten laptop), a ty masz zapłacić 3300 zł.

Gwarancji 2 lata udziela ci Mediamarkt a nie lenowo.
Musisz mieć paragon i kartę gwarancyjną która była w pudełku

Sprzedający go kupił dzięki bonom pracowniczym dlatego tyle zapłacił

Tylko czemu gwarancja się rozpoczęła w 2017 ?

Bo on jest z wyprzedaży półkowej. W jakim stanie jest nie wiadomo. Albo po naprawie. Nie jestem wstanie tego powiedzieć. Trochę podejrzane

Czyli możliwe że może nie mieć 2 lat gwarancji?

Jest takie ryzyko, ryzyko też takie, że “jak coś by się stało”, to będziesz się szarpał, że odsprzedano Ci niezgodnie z czymś tam, Tobie to “wisi”, ale nerwów możesz stracić trochę.

Lenovo i ich gwarancja pisana patykiem po wodzie, tyle jest warta. Nie licz, że jak ci coś się popsuje to Lenovo ci to naprawi - stwierdzi, że to twoja wina i każe za naprawę płacić. Takie mam doświadczenia z tą gównofirmą.

Dziwne… Brat oddawał laptopa dwa razy i mu go naprawili. A to jeszcze Yoga była, a nie coś “lepszego”. Chodziło o touchpada, który przestał klikać - tak jakby odpadł od obudowy i się zapadł. Wymienili całą górną pokrywę wraz z padem. Może po prostu należy walczyć o swoje?

dziwne doświadczenia bo ja nie miałem z nimi żadnego problemu, dodatkowo jeszcze zaopatrzyłem się w Premium Care więc muszą naprawić sprzęt (w moim przypadku Legion) w ciągu 5 dni a jak nie to przysyłają nówkę sztukę, kiedyś mieli problemy z serwisem ale ponoć zmienili teraz firmę i nie jest już tak jak było kiedyś, ponoć idzie na lepsze, ja uchybień nie zauważyłem :slight_smile:

Lenovo y720 nie jest już najnowszym modelem, wyszły jego nowsze odsłony.