Gwarancja na słuchawki

Kupiłem odtwarzacz mp3 Creative MuVo Tx 256MB w Media Markcie no i po paru miesiącach(czyli wczoraj) przestała działać mi lewa sluchawka i tutaj nasuwa się pytanie, czy gwarancja dotyczy również słuchawek, czy tylko samego odtwarzacza. Szukałem w papierach od odtwarzacza mp3 i nie ma szczegółów gwarancji.

Proszę o pomoc.

Jeśli nie jest to dokładnie wyspecyfikowane to gwarancja obejmuje komplet

No tylko, że nie mam wogole karty gwarancyjnej(nie dali mi), bo dla nich(Media Markt) chyba liczy sie tylko paragon, no i właśnie przez to, nie wiem co obejmuje gwarancja.

nie dali Ci karty gwarancyjnej? Bo sie nie upomniales chłopie! na samym paragonie mozesz daleko nie zajechac…

Od 1.01.2003 gwarancja nie jest obowiązkowa. Możesz reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową, jeśli od momentu zakupu nie minęło 6 miesięcy, gdyż zgodnie z przepisami, do 6 miesięcy od zakupu przyjmuje się, że niezgodność istniała w chwili zakupu. Po upływie tych 6 miesięcy musiałbyś udowodnić, że taka niezgodność istniała w chwili zakupu co jest trudne do wykonania. Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową trwa generalnie 2 lata od dnia zakupu

mozesz mi wyjasnic jaka umowa? bo nie bardzo rozumiem :wink: wkoncu nic nie zostalo podpisane… a na samym paragonie sie nie podpisujesz… :lol:

Ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176).

Ustawa z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialnosci za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

(Dz.U. nr 22,poz. 271) - art. 2,3,7,9,15.

MarS : ma racje…

AZPR : paragon czy inny dowód zakupu jest traktowany jako umowa

idź do punktu serwisowego MM i powinieneś odebrać swoją gwarancję. Czy aby na pewno słuchawki padły? U mnie w tym samym modelu wejście się zepsuło i oddali mi kaskę :slight_smile: Z 256MB zrobiło się po niewielkiej dopłacie 512MB :smiley:

Słuchawki nie upadły, luźny jest za to przewód wychodzący ze słuchawki i jestem pewien, że to on jest tutaj winowajcą.