Gwarancja na słuchawki


(Maesky) #1

Kupiłem odtwarzacz mp3 Creative MuVo Tx 256MB w Media Markcie no i po paru miesiącach(czyli wczoraj) przestała działać mi lewa sluchawka i tutaj nasuwa się pytanie, czy gwarancja dotyczy również słuchawek, czy tylko samego odtwarzacza. Szukałem w papierach od odtwarzacza mp3 i nie ma szczegółów gwarancji.

Proszę o pomoc.


(MarS) #2

Jeśli nie jest to dokładnie wyspecyfikowane to gwarancja obejmuje komplet


(Maesky) #3

No tylko, że nie mam wogole karty gwarancyjnej(nie dali mi), bo dla nich(Media Markt) chyba liczy sie tylko paragon, no i właśnie przez to, nie wiem co obejmuje gwarancja.


(Azpr) #4

nie dali Ci karty gwarancyjnej? Bo sie nie upomniales chłopie! na samym paragonie mozesz daleko nie zajechac...


(MarS) #5

Od 1.01.2003 gwarancja nie jest obowiązkowa. Możesz reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową, jeśli od momentu zakupu nie minęło 6 miesięcy, gdyż zgodnie z przepisami, do 6 miesięcy od zakupu przyjmuje się, że niezgodność istniała w chwili zakupu. Po upływie tych 6 miesięcy musiałbyś udowodnić, że taka niezgodność istniała w chwili zakupu co jest trudne do wykonania. Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową trwa generalnie 2 lata od dnia zakupu


(Azpr) #6

mozesz mi wyjasnic jaka umowa? bo nie bardzo rozumiem :wink: wkoncu nic nie zostalo podpisane... a na samym paragonie sie nie podpisujesz... :lol:


(MarS) #7

Ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176).

Ustawa z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialnosci za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny

(Dz.U. nr 22,poz. 271) - art. 2,3,7,9,15.


(Dod) #8

MarS : ma racje...

AZPR : paragon czy inny dowód zakupu jest traktowany jako umowa


(zciwo) #9

idź do punktu serwisowego MM i powinieneś odebrać swoją gwarancję. Czy aby na pewno słuchawki padły? U mnie w tym samym modelu wejście się zepsuło i oddali mi kaskę :slight_smile: Z 256MB zrobiło się po niewielkiej dopłacie 512MB :smiley:


(Maesky) #10

Słuchawki nie upadły, luźny jest za to przewód wychodzący ze słuchawki i jestem pewien, że to on jest tutaj winowajcą.