Gwarancja na wyświetlacz (Nokia, Era)

Witam,

Mam pytanie - czy wyświetlacze w komórkach są traktowane podobnie do monitorów LCD, tzn. czy jest jakaś norma dotycząca uszkodzonych pikseli wyświetlacza?

Pytam, bo w nowej Nokii 6300 prosto z salonu Ery zauważyłem po jednym dniu 3 ciągle świecące piksele. Na razie nie mogę dodzwonić się do salonu, a w gwarancji nie piszą o czymś takim.

Jest szansa na wymianę wyświetlacza lub całego telefonu, czy powiedzą, że to uszkodzenie mieści się w normie?

Z góry dzięki za pomoc!

Z tego co wiem to są jakieś normy,ale zawsze możesz powołać się na “telefon nie spełnia moich oczekiwań…” i najlepiej złożyć to na piśmie.

Ja za 3 razem trafiłem na dobry model. Z tym, że dwa razy kupowałem w sklepie internetowym, a za trzecim powiedziałem, że kupię egzemplarz który będę mógł osobiście obejrzeć właśnie z racji uszkodzonych pixeli. Jeżeli masz ten telefon mniej niż 10 dni to może jest szansa na zwrot, nie wiem jak to jest z tymi fonami branymi u operatorów. Sam dzwoniłem w tej sprawie do Nokia Care i gościu powiedział mi, że mają jakieś normy, ale nie potrafił powiedzieć jak się przedstawiają:/

Jutro wybieram się do salonu z tym telefonem i zobaczę, co powiedzą. Przez telefon uzyskałem informację, że go przyjmą i odeślą do serwisu, tylko martwię się, że upłynie wtedy te 10 dni od zakupu, a potem powiedzą, że wada jest w normie.