Gwarancja + przedłużenie gwarancji w Euro AGD

Witam,

Zamierzam kupić telefon na aukcji, który jest jeszcze na gwarancji producenta(Nokia) + przy zakupie bylo wykupione 'niby" przedłużenie gwarancji na 3 lata. Czy na takie przedłużenie gwarancji jest osobny papierek czy takie coś wpisuje się do systemu/komputera, bo sprzedający mówi, że ma tylko zwykłą gwarancje w raz z dowodem zakupu.

Druga kwestia, czy kupując telefon czy inne urządzenie IT na aukcji itd. i będąc już kolejnym właścielem danej rzeczy nadal obowiązuje producenta gwarancja czy też to przedlużenie gwarancji? Np. coś mi się w telefonie popsuje i czy ta gwarancja daje mi coś czy nic, bo jestem drugim właścicelem?

Jak masz dowód zakupu to powinna obowiązywać. Jednak z tego co wiem np. Orange takiego telefonu nie chciał przyjąć na gwarancję, dopiero po przedstawieniu umowy kupna/sprzedaży odpuścili. Osobiście proponowałbym abyś skontaktował się bezpośrednio z Euro, dane kontaktowe znajdziesz pod adresem: http://www.euro.com.pl/kontakt.xml . Od nich powinieneś uzyskać najbardziej dokładne informacje.