Gwarancja w Komputronik

Witam mam pytanie odnośnie czasu realizacji reklamacji gwarancyjnej w sklepie komputronik(oddałem tam gdzie zakupiłem czyli u siebie w mieście w salonie) .Ile czasu sklep ma prawo trzymać oddany przedmiot?. Oddałem kartę Creative Soundblaster Omni 5.1 (19.01.2019) i do tego czasu nikt nic nie wie nawet na infolini tylko dowiedziałem się tyle że jest w realizacji i że mają na to 28 dni od dostarczenia reklamowanego przedmiotu.

PS.Kiedy mogę skorzystać z rękojmi i w jakim przypadku ?

Dziękuję za odp Pozdrawiam.

Przeczytaj o reklamacji na stronie Komputronik : https://www.komputronik.pl/informacje/pomoc/reklamacje/

Czyli z tego co wnioskuję wychodzi jakieś 1,5 msc czekania bo 14 dni to trzyma komputronik a serwis (producent) na naprawę ma 28 dni roboczych.Kartę oddałem 19 stego stycznia jak wspomniałem a pan z komputronika dzisiaj do mnie zadzwonił i powiedział że 18 stego lutego otrzymam albo sprzęt naprawiony,albo nowy,albo wyższy model sam nie wie co wymyśli producent.Tyle czekania to jakaś masakra.

Witam a więc tak…po ponad 1,5 msc oddano mi kartę o której wspomniałem w poście z adnotacją “nie stwierdzono usterki” (śmiech) oczywiście przyniosłem ją do domu podłączam i nie działa.Dzwonię do salonu komputronik z informacją że serwis nic nie zrobił i nie działa pan który ze mną rozmawiał powiedział żebym przyniósł ją i oni sprawdzą mówię ok.Kierownik salonu walczył z nią zawzięcie przez ok 30 min instalacja sterowników ipt.itd. i stwierdził faktycznie nie działa zamówimy panu nową powiedział.Ja zdecydowałem że już nie będę kupował elektorniki tej marki skoro serwis tak podchodzi do klienta i odradzam nawet najgorszemu wrogowi.Zamówiłem kartę Audiotrak maya u5 i wszystko pięknie gra reszta różnica w cenie została mi zwrócona.

To twoja decyzja i masz do tego prawo, ale nie oszukuj się, wszystkie serwisy tak działają :wink:

To niech sobie działają następnym razem oddam z tytułu rękojmi i zażądam zwrotu gotówki. Wracając do wszystkich serwisów,że tak robią po części się zgadzam,ale nie do końca oddawałem telefony sony i samsuga w ramach gwarancji trwało to max 2 tyg i były naprawione, brat oddał konsole xbox one S w Euro AGD wysłali ją do producenta po 2 tyg wróciła naprawiona można?..można pytanie kto chce mieć klientów stałych i kto chce jeszcze ich zyskać :slight_smile:

pozdrawiam.