Gwarancja w telefonie

Witam!

Kupiłem ostatnio SE K790i. Telefon był poprzednio kupiony w Media-Markt w marcu tego roku.

Niestety w telefonie zacina się joystick i to strasznie.

W dodatku poprzedni właściciel bardzo uszkodził obudowę…

Mam co prawda dowód zakupu(rachunek) i kartę gwarancyjną(ale niewypełnioną)

Zatem czy przysługuje mi gwarancja na zepsuty joystick ?? I czy gdybym dopłacił, to wymieniliby mi joystick z obudową ?? (koszt nowej obudowy i reszty - 100zł około)

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 20:44

No i jak długo by to mogło trwać w Media-Markt ??

Nawet jeśli kupisz nieużywany telefon z serwisu to naprawa nie obejmuje wymiany joystick’a.

“Widziały gały co brały”

Możesz iść do pierwszego lepszego serwisu i zlecić im naprawa. Gwarancji nie podlega zepsuta obudowa jak i youstick :confused:

od kiedy nie przysluguje prawo do naprawy gwarancyjnej joysticka? pokaz mi punkt w regulaminie gwarancji. Oddaj ten telefon na gwarancji, obudowy Ci nie wymienia, ale joystick zapewne tak. Wiele razy przyjmowalem SE z uszkodzona ta wlasnie czescia i serwis naprawial. Pozdrawiam

według prawa konsumenckiego naprawe gwarancyjną serwis musi wykonać w terminie do 14 dni produkt polski i do 30 dni produkt zagraniczny , po przekroczeniu tych terminów należy Ci się zwrot kasy.

Tak tylko ze gwarancji nie podlegają rzeczy które niszczą się z biegiem czasu. Mi np: nie chcieli naprawić :expressionless:

jeżeli urządzenie posiada gwarancje to w czasie jej trwania naprawie podlegają wszystkie jej podzespoły które uległy uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji więc nawet obudowa jeżeli nie jest porysowana (głębokie zarysowania) i popękana a np. zszedł z niej lakier. w mojej N70 na gwarancji wymieniali “kalwisze” (starły się kaliwisze od “odlokowania klawiatury”) oczywiscie “blądyna” w salonie nie chciała przyjąć tela do “naprawy” ale jak powiedziałem że nie ma nic do gadania że od decyzjii jest serwis to grzecznie tela spakowała , po około 10 dniach tel przyszedł z wymienioną kalwiaturą na gwarancje.

Nie mogę się dodzwonić do media-markt.

Ale dziękuje za radę.

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 18:48

Joystick z obudową kosztuje ponoć 100zł

A sama obudowa 50zł. Więc pewnie będę musiał dopłacić 50zł, bo chce przy okazji obudowę wymienić.