Gwarancja w telefonie

(Kamilos397) #1

Witam. Kilka dni temu zakupiłem na giełdzie telefonów komórkowych SE XPERIA NEO V. Telefon był używany podobno 3 miesiące. Sprzedający poinformował mnie że na telefonie znajduje sie simlock na sieć orange i dodał że telefon posiada jeszcze ponad półtora roku gwarancji. Gdy wróciłem do domu i obejrzałem wszystkie papiery które dołączone były do telefonu okazało się że znajduje się tam również karta gwarancyjna jednak nie wypełniona a na dodatek nie znalazłem wewnątrz żadnego paragonu lub faktury która byłaby dowodem zakupu telefonu w salonie orange.

Czyli rozumiem że jeśli chodzi o gwarancje to mogę się z nią pożegnać w wypadku gdyby coś się popsuło??

Aaa…Jedyne co zauważyłem to naklejki z kodami kreskowymi które znajdują się na pudełku… Czy to można traktować jako dowód zakupu?

(system) #2

Dowodem zakupu będzie paragon albo faktura. Dlatego sprzedający powinien któryś z tych dokumentów dołączyć.

(mozilla007) #3

Rachunek lub faktura musi być, karta może być nie wypełniona. Jeśli nie ma dowodu zakupu to nie przyjmą do gwarancji, chyba że odpłatnie.

(Kamilos397) #4

Czyli krótko mówiąc muszę dzwonić do gościa od którego telefon kupiłem. Dzięki wielkie za pomoc