Gwarancja w telefonie

Witam. Kilka dni temu zakupiłem na giełdzie telefonów komórkowych SE XPERIA NEO V. Telefon był używany podobno 3 miesiące. Sprzedający poinformował mnie że na telefonie znajduje sie simlock na sieć orange i dodał że telefon posiada jeszcze ponad półtora roku gwarancji. Gdy wróciłem do domu i obejrzałem wszystkie papiery które dołączone były do telefonu okazało się że znajduje się tam również karta gwarancyjna jednak nie wypełniona a na dodatek nie znalazłem wewnątrz żadnego paragonu lub faktury która byłaby dowodem zakupu telefonu w salonie orange.

Czyli rozumiem że jeśli chodzi o gwarancje to mogę się z nią pożegnać w wypadku gdyby coś się popsuło??

Aaa…Jedyne co zauważyłem to naklejki z kodami kreskowymi które znajdują się na pudełku… Czy to można traktować jako dowód zakupu?

Dowodem zakupu będzie paragon albo faktura. Dlatego sprzedający powinien któryś z tych dokumentów dołączyć.

Rachunek lub faktura musi być, karta może być nie wypełniona. Jeśli nie ma dowodu zakupu to nie przyjmą do gwarancji, chyba że odpłatnie.

Czyli krótko mówiąc muszę dzwonić do gościa od którego telefon kupiłem. Dzięki wielkie za pomoc