Gwarancyjna wymiana pamięci na nowe innej firmy - opłacalne?

Witam, posiadałem pamięci 2x2GB Patriot DDR3 1333 MHz Gamer AMD CL9, do których dokupiłem na allegro identyczne używane ale na gwarancji producenta. Po kupnie okazało się że jedna z kości z allegro jest uszkodzona odesłałem na serwis i dziś dostałem dwie nowe kości lecz całkiem inne.

Nowe kości to 2x2GB Kingston HyperX 1600MHz CL7 Limited Edition (KHX1600C7D3X1K2/4GB).

Wiem że mają większą częstotliwość i działają z moimi “starymi” w dualu ale myślicie że to nie będzie sprawiało żadnych problemów i spadków wydajności a może są nawet lepsze od tych “starych”?

W tej chwili wszystkie pracują na 1333 MHz.

Co o tym sądzicie?

Moje zdanie jest takie. Jak wystarczy Ci 4GB pamięci, to nie ma się nad czym zastanawiać. Te pamięci mają też niezły zegar, więc ja bym włożył tylko te co dostałeś.

No właśnie dokupiłem pamięć ze względu na gry i co niektóre programy. Wiem że mój sprzęt nie jest idealny na gry oraz edycji wideo i zdjęć lecz niestety dokupienie pamięci to był mały koszt bo 80zł dałem. A trafiło mi się że dostałem pamięci warte 180zł i to nowe.

Chyba że sprzedam moje Patriot’y dołożę i kupię Kingstony takie jak te nowe a wydajność na pewno podskoczy.

No jak masz na tyle kasy, to się opłaci.

Nowe pamięci mają wyższą częstotliwość i do tego niższe timingi, same plusy. Oczywiście pracują aktualnie na takich samych ustawieniach jak “słabsze” kości. Co do wydajności, w normalnej pracy nie uświadczysz raczej jakiegoś konkretnego wzrostu, więc szkoda bawić się w sprzedaż starych kości i kupno nowych do kompletu. Zresztą możesz sam sprawdzić, poużywaj jeden dzień same Patrioty, w drugi Kingstony, nie powinieneś odczuć większej różnicy (o ile w ogóle :wink:).

Aha no to zostają wszystkie 4 kości.

Dzięki za pomoc i odpowiedzi.