Hacker?

mam problem. Do mojej siostry odezwał się jakiś koles na gadu-gadu. Twierdzi on że jest hackerem i zhackował mojego kumpla. Rzeczywiście, mój kolega 2 razy zastał swoje konto ze zmienionym hasłem. Twierdzi on że włamał się na mojej siostry konto i wystarczy ze ona sie wyloguje a on je przejmie. Niby brzmi śmiesznie, ale jednak troche mnie to niepokoi. W programie wwdc mam poblokowane porty, używam avasta! z najnowszą bazą wirusów, wlasnie preskanowalem kompa w poszukiwaniu trojanow, w logu do hjackthis nic nie mam, same znane mi wpisy. Osoba zna się na komputerach, więc wykluczam że to ktoś z jego lub moich znajomych. Aktualnie postawiłem firewalla Kerio. Mysle, żeby poczekać i zobaczyc czy cos sie stanie, jednak ryzyko jest spore i wolałbym uniknąć sytuacji że z mojej siostry gg napisze ktoś cos do Jej znajomych i powstaną nieporozumienia lub jakieś napięcia. Moge liczyć na jakies rady? A może bagatelizuje sytuacje tylko? Licze na odpowiedź.

Najlepiej zmień haslo do gg i maila jak dasz rade. Przeskanuj kompa czym sie da, i dobry firewall.

Taki incydent należy zgłosić ekipie gadu-gadu, opisać ze szczegółami co i jak… Oni podejmą odpowiednie kroki (oczywiście najpierw trzeba podać im numer gg tego “hakera”).

http://gadu-gadu.pl/kontakt.html

pewnego razu odpalam gg a tu “hasło do serwera jest nieprawidłowe”

pisałem do administracji gadu i zresetowali mi hasło

a ten ktoś chciał plik z hasłem od mojego kuzyna

nawet jak przejmie konto wystarczy napisać do gg podasz stare hasło, kiedy było konto założone i odzyskasz konto

aa to script kiedies, wogóle się na kompach nie znają lamy. Wytargał od ciebie hasło, plik config.dat lub masz keeylogera. Pamiętajcie wiara, ten kto mówi, że jets hakerem to tak naprawde jest lamerem. ;]

ja sam sobie jesem winien bo raczej to była wina zbyt łatwego hasła

ale do końca nie wiem