Haker i Kraker - ludzie jest różnica!

A tak apropo poczytajcie sobie książkę C++ Elementarz hakera autorstwa Michaela Flenova. Haker jest osobą, która jeżeli już włamuje się do innych komputerów to robi to po to by poszerzyć swoją własną wiedzą. Nia kasuje danych ani nie wgrywa wirusów. Używajcie słów ze zrozumieniem. To mnie denerwuje. NAjgorsze jest to, że wszyscy popełniają ten błąd nawet osoby piszące newsy na tym vortalu. POZDRO

Ale hamerykę odkryłeś. Ile masz lat?

dodam jeszcze, że środowisko hakerskie gardzi krakerami. I nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

el polaco , a może prościej? Haker - osoba szukająca luk w systemach komputerowych, rozwijanie się.

Craker - osoba szukająca luk w systemach komputerowych, czerpanie kożyści materialnych.

hahaha właśnie denerwuje mnie to, że wszyscy mylą pojęcia. DLatego pisze to gwoli wyjaśnienia. Niech ludzie się edukują a nie piszą głupoty.

Edukujesz się, bo chcesz być hakerem?! :lol: :mrgreen: :o

Lepiej poczytaj bajki, bo jak będziesz wypisywał takie głupoty i drobnostki jak ta, które każdy normalny człowiek zlewa, bo wie, że nie ma sensu tłumaczenie komukolwie to oprócz krakerów hakerzy będą wypierać się także Ciebie!

DO Spectator

Wysnuwasz domysły.

DO wszystkich

W ten sposób powstają mity. Ktoś w jakimś artykule napisze jakieś bzdury i później ludzie to powtarzają.

reasumując: jeśli się włamię do cudzego samochodu chcąc poszerzyć własne umiejętności kaskaderskie :slight_smile: to jest ok? :? ps odpowiedz ile masz lat :x

I masz pecha!

A tu patrz:

Więc nie literkami :stuck_out_tongue:

Co do wypowiedzi el polaco : hmm… ciekawe.

Haker - wersja 1, haker - wersja 2 i cracker

Ale co kłamie?

Czy

??

DO gismo137

Wszytko co mówie jest poparte wypowiedziami znanych specjalistów w tej dziedzinie. Więc się chłopcze nie ośmieszaj.

PO drugie muszę Cię nauczyć czytać ze zrozumieniem.

Więc tak jeżeli byś się włamał do czyjegoś kompa celem poszerzenia swojej wiedzy nie robiąc żadnych szkód lub wszystko co byś robił ,robił byś po to by poszerzyć swoją własną wiedzę a nie w celu wyrządzenia szkody drugiemu użytkownikowi to wtedy to jest hakerka. Oczywiście hakerzy są specjalistami w swojej dziedzinie a nie amatorami. Więc z pewnością ani ja ani ty nie zaliczasz się do tego grona. Ich działanie nie musi być zgodne z prawem przykład Kevin MItnick. Ja nie mówię, że coś jest dobra albo złe ja określam zjawiska poprawnymi terminami.

Więc drogi gismo137 będziesz musiał cofnąć się do podstawówki bo tam uczą czytać ze zrozumieniem.

P.S. Bardziej łopatologicznie się nie dało.

Chłopcy to u szewca podają gwoździe. Zważ trochę na formę wypoiwedzi skierowaną do innych.

no, cóż do Twojej podstawówki to się raczej nie zapiszę, ale po kolei:

-jeśli włamujesz się do cudzego komputera to naruszasz jego prywatność, czyli jednak wyrządzasz mu szkodę.

Następnie:

-ale piszesz:

-poszerzanie wiedzy jest bardzo pozytywną rzeczą( tym bardziej, jeśli nie wyrządzasz komuś krzywdy)… ps czyżby problemy z pisaniem ze zrozumieniem :slight_smile:

el polaco , toć każdy głupi od dziada pradziada wie że… że nic nie wie, a wie że wie, to co napisałeś. :lol:

NO nie zrozumiał wiedziałem LOL :lol: :lol: nie skomentuje posta gismo137

Cytuję:

Źródło:

C++ Elementarz hakera

Michael Flenov

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 21:36

jaconon napisał:

To był mój przekaz i tyle.

super… musiałeś sie podpierać wypowiedziami i cytować to ze źródeł artykułów itp. zeby oświecić tym świat… bez Ciebie normalnie… nie wiem… aż mi… nie wiem co napisać…

świat od teraz może spać spokojnie bo dzieki takim osobą jak Ty, czuje sie bezpieczniej i wiem ze na nowo wynajdziesz koło w czasach w którym i tak już dawno je wymyślili…

No może ty wiesz na czym polega różnica między krakerem a hakerem. Ale jak pewnie zauważyłeś jest sporo ludzi którzy nie wiedzą kim jest haker. Popatrz sobie posty w tym temacie.

el polaco ok niech Ci będzie… ale nie uważam żeby ta terminologia była aż tak ważna w zyciu człowieka aby ją tłumaczyć… Dzisiaj słowo haker przechodzi w mit, i moim zdaniem bycie nim jest dziś troche opciachowe, wiadomo że sam o sobie tak nie powiesz, ale inni o Tobie jeśli jesteś dobry tak… Nie ważne kto powiela te słowo, ważne komu sie je przypisuje… wiec jhesli ktos jest dzieciakiem i mowi na kolege haker bo usłyszał jak na LT tak mówią no to wybacz… nie jest to troche opciachowe że każdy może nosić ten “tytuł” :wink: to tak jakbyś dał facetowi statuetke “viva najpieknieszy” opciach…

el polaco odpowiec ile masz lat.

Odpowiadasz bardo lekceważąco. Sam pewnie nie umiesz nawet HTML’a a mądrzysz się, pewnie chesz zostać Hakerem (nie mylić z crakerem:P) życzę ci tego jak najbardzij ale troche skromoności i pokory życzę Ci jeszcze bardziej.

P.S. Ty chyba chodzisz dopiero do podstawówki i uczysz sie czytania ze zroumieniem.

el polaco napisał:

komin15 napisał:

hehe no nie skomentuje. :lol: :mrgreen:

Ale wnioskuje, że chodzisz jeszcze do podstawówki skoro piszesz

A żeby temat nie trafił do kosza napisze coś na temat:

Źródło:

C++ Elementarz Hakera

Michael Flenov