Hal.dll Problem z uruchamianiem windowsa +bluescreen

Nowy plik do zastosowania.
fixlist.txt (502 bajty)

Wklej plik wynikowy.
Zapewne to nie koniec.

1 polubienie

Niestety na dziś to koniec moich zmagań :slight_smile: Byłbym mega wdzięczny jeśli moglibyśmy do nich wrócic jutro wieczorem. Wielkie dzięki za pomoc. Jutro czeka na mnie uczelnia :slight_smile:

Daj znać jutro :man_technologist::+1:

Napiszę, żeby nie zapomnieć.
Uruchom CMD z uprawnieniami i wpisz
chkdsk /r

1 polubienie

Uruchomiłem chkdsk podczas uruchamiania systemu. Długo stało na 11%, ale jakoś później poszło. Nie wiem czy gdzieś mogę tego rezultaty znaleźć.

Plik z FRST

Fixlog.txt (2,7 KB)

Ta usługa pylsoxbh uparcie nie daje się usunąć. :man_technologist: Poszukam rozwiązania.

Raport chkdsk znajdziesz według tego opisu

Czy po skanowaniu, komputer uruchamia się poprawnie?

1 polubienie

Komputer nadal niestety uruchamia się z błędem i raz na jakiś czas wywala bluescreen.

Masz jakiś trop co to może być? :slight_smile:
Myślisz że jest to podłoże sprzętowe czy bardziej softwarowe?

Wklejam raport:

Zanim okaże się, że może to być problem sprzętowy, odpowiedz mi na kilka pytań.

  1. Jak dawno instalowałeś system i czy od samego początku były problemy z BSOD?
  2. Masz aktualne sterowniki w systemie? Tak? Instalowałeś je ze stron producenta płyty głównej?
  3. Są jakieś konflikty w Menedżerze urządzeń?

System instalowałem pare dni temu i od tej pory są problemy. Wydaje mi się, że wcześniej bluescreen też się pojawiał natomiast bardzo rzadko. Sterowniki mam aktualne. Może najprościej będzie przeinstalować na nowo system i zobaczyć czy problem nadal występuje?

Nie ma żadnych konfliktów w menedżerze urządzeń.

Jaką masz płytę główną? Tu są potrzebne właściwe sterowniki.
W pierwszym logu znalazłem ten błąd
Error: (03/07/2018 04:52:36 PM) (Source: Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power) (EventID: 35) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Funkcje zarządzania energią w stanie wydajności procesora logicznego funkcji Hyper-V 3 są wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

1 polubienie

Płyta główna to MSI Z97 GAMING 3. Spróbuję za jakąś chwile zainstalować na nowo wszystkie sterowniki z płyty dostarczonej przez producenta.

Sterowniki pobierz ze strony producenta i zainstaluj w tej kolejności. Każdy osobno po restarcie.
MSI Z97 GAMING 3

1 polubienie

Pierwszy sterownik instaluje się ale w momencie wyłączania komputera wyskakuje bluescreen natomiast dwa pozostałe nie chcą się zainstalować, wyskakuje błąd krytyczny.

Dorzucam pliki z błędem

IntelME.log (26,7 KB)
IntelRST.log (60,5 KB)

Zastanawiam się czy nie pobrać tego pliku hal.dll o który komputer ubiega sie za każdym uruchamianiem systemu ze strony typu dll files oraz na zainstalowaniu systemu jeszcze raz od nowa bez instalowania śmieci na samym początku.

Szukałeś tego pliku w komputerze? Powinien być w kilku miejscach.

Coś mocno namieszało w systemie, bo podczas instalacji wywalało błędy dostępu.
Jeśli zdecydujesz się na świeży system, zainstaluj sterowniki pobrane ze strony płyty głównej.

Zainstalowałem nowy system, wszystkie sterowniki. Chwilowo problemu nie ma. Zobaczymy jak z bluescreenem :slight_smile: Mam nadzieję, że sytuacja się ustabilizowała.

1 polubienie