Hałas przy włączaniu kompa

Witam!

Mam problem, komputer przy włączeniu hałasuje ale prze kilka sekund. Hałas dochodzi prawdopodobnie z wentylatora przy zasilaczu lecz ta sytuacja zdarzyła mi sie 4 razy w ciągu miesiąca wiec nie jest to hałas przy każdym włączenie PC dlatego nie wiem czy czas na wymianę wentylatora czy coś innego jest powodem hałasu. Wcześniej myślałem ze to wentyl na procesorze ale po dziś zorjentowałem się ze ten głos dochodzi z tylnej części PC a dokładniej z zasilacza. (nigdy wcześniej nie miałem takich problemów).

Może nie wymiana, ale przeczyszczenie z kurzu i brudu i nasmarowanie łożysk wazeliną techniczną.

Lub kroplą oleju do urządzeń precyzyjnych. Po prostu zużyło się lub zabrudziło łożysko wentyla. Sprawy lepiej nie lekceważyć.:mrgreen:

Witam! Smarowanie łożysk wentylatorów to zabieg na krótszą metę. Sprawy nie należy lekceważyć. Proponuję wymianę wentylatora w zasilaczu. Sprawdź również chłodzenie na grafice. Oczywiście, że okresowe hałasy przy uruchamianiu kompa to sprawa zużytych wentylatorów. Miałem to samo u siebie. Po wymianie nastała cisza, jak makiem zasiał. Pozdrawiam

Witam! Na grafice jest ok. Więc kupie nowy wentyl na zasilacz i na procka bo na procesorze trochę zużyty jest a dokładniej jest trochę postrzępiony.

darmik24 : czyli w twoim przypadku pomogła wymiana wentylatora na zasilaczu czy jakiś inny tez wymieniałeś? :slight_smile:

Cześć! U mnie akurat hałasowała grafika. Objawy były takie same, jak u ciebie, czyli okresowe hałasy po włączeniu kompa. Hałasy te z biegiem miesiecy narastały. Po naoliwieniu wenta hałas ustał ale tylko na ok. pół roku. Wymieniłem całą kartę graficzną na nową /Palit GF 7600 GT/ oraz zasilacz, bo miał już ok. 3 lata. Kupiłem zasilacz Ibox, z wielkim wentylatorem, skierowanym w dół zasilacza. Duży wentylator jest cichutki, bo ma małe obroty. Dopiero teraz mam komfort pracy, prawie w ogóle nie słychać chłodzenia. Pozdrawiam, Darek