Hałasujący zasilacz - co zrobić?

Od pewnego czasu zauważyłem, że mój komputer głośniej pracuje, a w nocy jest to uciążliwe. Po zdiagnozowaniu, okazało się, że to wentylator od zasilacza głośno pracuje. Czy to już czas na kupno nowego, czy może go rozkręcić i przeprowadzić jakąś konserwację (inne wiatraki czyszczę regularnie, tylko zasilacza nigdy nie odkurzałem ze względu na jego metalowe zasłonki). Dodam jeszcze, że działa wg jakiegoś własnego widzimisię. Tzn. raz hałasuje, a raz pracuje normalnie.

jeśli nie chcesz się bawić w rozkręcanie zasilacza to proponuje kupić sprężone powietrze w puszcze. Kurz zawsze wyczyści . Lepiej byłoby go rozkręcić, porządnie wyczyścić a wentylator naoliwić . Tak byłoby najlepiej. Na głośny wentylator samo powietrze nie pomoże.

Naoliwić? Tak jak drzwi? W którym miejscu się naoliwia taki wentylator? Trzeba go zdjąć?

Raczej trzeba będzie go zdjąć ;]

Apropo czyszczenia na szybko znalazłem opis tutaj: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138 choć ogólnie łatwiej po prostu go wymienić na nowy ;]

Dzięki

Zaciera się łożysko ślizgowe.

Oliwienie możne pogorszyć sytuacje gdyż rdzeń wpada już w wibracje.

Najlepiej kup nowy wentylator i wymień.

Cóż, i tak planowałem wymianę zasilacza… Po prostu trochę to przyspieszę (święta idą!). Nasuwa mi się inne pytanie. Czy wytrzyma do świąt? Nie wydaje się groący, nie wskazuje innych neggatywnych objawów, ale czy taka sytuacja znacząco wpływa na skuteczność chłodzenia? Dzięki za odpowiedzi.

Dopóki się kręci będzie ok. Gorzej jak stanie.

Jeśli zasilacz jest dobry,to po co kase marnować,kup tylko wiatrak i wymień. Zgadzam się z przedmówcą,oliwienie wiatraków,pomaga chwilowo je przyciszyć,ale tak naprawde oliwienie psuje wiarak:)

wymień wiatrak jeżeli zasilacz nie jest na gwarancji!, Wybierz taniego zephyra czy akase i po prostu wymień od razu zauważysz różnice